XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

Кафедра Мобільних та відеоінформаційних технологій

Робота із студентами

Загальна інформація
Переваги вступу на кафедру Мобільних та відеоінформаційних технологій
Викладацький склад
Навчальні дисципліни
Інноваційний зміст навчання
Методична робота
Наукова діяльність
Видавнича діяльність
Матеріальна база
Новини та подіі
Контактна інформація
Бібліотека
Запрошуємо до навчання
Партнери кафедри
Відгуки
Підготовка фахівців
Отримати консультацію
Освітньо-професійні програми
Дистанційне навчання
Публічне обговорення освітньо-професійних програм

Робота із студентами

Бажаєте дізнаватись про особливості вступу у 2024 році?
Підписуйтесь на спільноти спеціальності "172 - Електронні комунікації та радіотехніка" кафедри Мобільних та відеоінформаційних технологій та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.

Колектив кафедри МВТ спрямовує свою роботу зі студентами таким чином, аби створити сприятливі умови для розвитку професійних навичок та вмінь майбутнього фахівця. Як показники ефективності виховання студентів вибрані рейтингові оцінки поточної успішності у навчальній, науковій роботі, ступінь спроможності студента адаптуватися до реальної інженерної діяльності, професійна культура. Тому вважається обов’язковим залучення студентів до участі у науковій роботі кафедри, професійних конкурсах, наукових конференціях, олімпіадах, виставках тощо.

Для отримання нашими студентами нових практичних навичок на кафедрі заснований гурток по вивченню БПЛА. Гурток веде професор кафедри Макаренко А.О. та старший викладач Яковець В.П.

Під час заняття студенти закріплюють на практиці важливі теми, наприклад:

  • техніка безпеки;
  • класифікація БПЛА;
  • конфігурація БПЛА, складові компоненти;
  • методи проектування та розрахунку вартості таких систем;
  • особливості застосування рам, двигунів, пропелерів, регуляторів швидкості, різних датчиків, модулів та сенсорів;
  • основи тестування БПЛА-систем;
  • живлення та надійність пристроїв;
  • технології та протоколи передачі даних;
  • налаштування прошивки БПЛА.

Також студенти отримують практичні навички з налаштування та застосування супутникового зв'язку Starlink. Гурток веде завідуюча кафедри Руденко Н.В. та старший викладач Блажений Н.В.

У результаті студенти отримують навички: основні положення обладнання Starlink; особливості використання систем супутникової передачі даних на обладнанні Starlink; методи комутації та передачі даних; багатостанційний доступ у системах супутникової передачі даних на обладнанні Starlink; умови використання супутникових технологій в Україні; застосування систем супутникового зв’язку для надання послуг.

Започаткування стартапів. Студенти і НПП кафедри беруть активну участь у впровадженні іноваційних науково-технічних рішень в життя.

Так студенти групи РТД-41 Балюк Дмитро, Борисенко Леонід, Корж Андрій, Тимошенко Ілля, Чорний Дмитро, Шедій Костянтин працювали над Стартапом по розробці радіоприймача. Робота виконувалась на практичних заняттях з предмету «Системи телерадіомовлення». Студенти набули як практичних так і теоретичних навиків.

Приймач виконаний на базі Arduino Uno - це платформа для розробки власних електронних приладів або конструкцій управління та автоматизації. Дана платформа використовує мікроконтролер ATmega328 з тактовою частотою 16 МГц, програмується даний мікроконтролер за допомогою роз’єму USB на платі безпосередньо через ПК, що і робить його зручним для використання і розробки в домашніх умовах. Додатково використовується FM-модуль TEA5767, робочий діапазон частот 76 - 108 МГц, який підключений до мікроконтролера по I2C шині. Для індикації робочої частоти та рівня сигналу використовується LCD дисплей. Управління частотою здійснюється за допомогою кнопки встановленої на платі. Додатково на модулі TEA5767 присутні два роз’єми для підключення зовнішньої антени та динаміка.

Важливою складовою частиною виховної роботи із студентами є кураторська робота в групах, яка регламентується положенням куратора академічної групи, затвердженим ректором Державного університету телекомунікацій. В кожну групу молодших курсів факультету призначено куратора, чільне місце в роботі якого посідають питання адаптації студентів до навчання в університеті, формування студентського колективу та студентського самоврядування, розвитку самостійної та творчої роботи студентів.

Колектив кафедри МВТ спрямовує свою роботу зі студентами таким чином, аби створити сприятливі умови для розвитку професійних навичок та вмінь майбутнього фахівця. Як показники ефективності виховання студентів вибрані рейтингові оцінки поточної успішності у навчальній, науковій роботі, ступінь спроможності студента адаптуватися до реальної інженерної діяльності, професійна культура. Тому вважається обов’язковим залучення студентів до участі у науковій роботі кафедри, професійних конкурсах, наукових конференціях, олімпіадах, виставках тощо.

В даний час вимоги пред'являються до кваліфікації ІТ-фахівців, постійно посилюються і, відповідно, підвищуються вимоги до якості їх навчання. Тому важливо взаємодія освіти і бізнесу, яке допомагає забезпечувати ефективну і оперативну передачу фундаментальних знань з науки в високотехнологічний бізнес і передачу технологічних знань від бізнесу в систему освіти. У зв'язку з цим, сучасний університет зв'язку повинен являти собою навчально-науково-виробничий комплекс з навчальними центрами, який бере участь в роботі операторських компаній зв'язку і входить до співдружності з іншими вузами зв'язку з метою формування єдиного освітнього простору України на основі сучасних інформаційно-комунікаційних технологій. В університеті під час навчання відповідно до навчального плану підготовки фахівців напряму «Радіотехніка» передбачаються для студентів проведення практичних занять на провідних підприємствах і установах галузі зв'язку та операторів мобільного радіозв'язку. Так, з другого семестру почалися для студентів групи РТД-31 та РТД-32 щотижня практичні заняття з дисципліни «Основи телебачення та телевізійні системи» на обладнанні телерадіомовлення телеканалу Інтер з поглибленим вивченням технічних аспектів відео-маркетингу та інновацій інтернет-бізнесу. В ході занять під керівництвом Шупика Євгена Валентиновича вивчаються практичні аспекти принципів побудови і функціонування сучасних цифрових комплексів мовлення з використанням локальних комп'ютерних радіомереж, а також технології відео виробництва і випуску в ефір, моделювання технологічних процесів в сучасних цифрових відеоінформаційних системах.

На кафедрі значна увага приділяється також науково-дослідній роботі студентів (НДРС). До НДРС залучаються усі викладачі кафедри.

В дійсний час  працюють наступні студентські наукові гуртки: 

Назва гуртка

Керівник гуртка

Час проведення гуртка

1

Основи побудови систем телебачення та радіомовлення

Доцент кафедри Пархоменко Володимир Лукич

Понеділок  15:05

Аудиторія 136

2

Моделювання процесів обробки інформації для побудови раціональних систем передачі даних

Доцент кафедри Пархоменко Володимир Лукич

Вівторок  15:05

Аудиторія 136

3

Сучасні засоби радіозв’язку

Професор кафедри Макаренко Анатолій Олександрович

Четвер 15:05

Аудиторія 133

Первинні навички НДРС студенти отримують при виконанні курсових проектів (робіт) та роботі за індивідуальними завданнями. Студенти старших курсів виконують дипломні та магістерські роботи за тематикою науково-дослідних робіт кафедри Радіотехнологій. Також студенти, які навчаються за напрямом «Радіотехніка» приймають активну участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук. Так, у І-му турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук у 2015/2016 навчальному році прийняли участь студенти факультету телекомунікацій 3-го, 4-го та 5-го курсів. Конкурсна комісія відмітила дві кращі наукові роботи студентів Тернової Ю.Е. (група РТД-32) та Артеменко Г.С. (РТДМ-51), які були надіслані в січні 2016 році на другий тур Всеукраїнського конкурсу в базовий заклад у галузі «Радіотехніка» - Харківський національний університет радіоелектроніки. 

Фотографії

Анкета вступника
Заповніть анкету та отримайте персональну консультацію від завідуючого кафедрою
Контактна інформація
Ми зв`яжемось з Вами зручним для Вас способом:
Освіта
Вкажіть де Ви навчались\навчаєтесь
Розкажіть про себе
Давайте знайомитись




Контактна інформація

Державний університет телекомунікацій
Україна, 03680, Київ,
вул. Соломянська, 7, каб. 136
тел. (044) 249-25-04

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Новини

Всі новини
Переглядів: 11 127