СЕРТИФІКАЦІЯ на кафедрі Інженерії програмного забезпечення

07:12, 09-02-2018

Сьогодні для IT-фахівців вища освіта вже не може стати стовідсотковою гарантією успішного працевлаштування, додаткові сертифікати, що підтверджують кваліфікацію в тій чи іншій предметній області, підвищують шанси на популярність серед роботодавців.

Не секрет, що знання, які пропонує класична вища освіта, все менше відповідають реальним вимогам ринку праці індустрії інформаційних технологій. Такий стан справ у першу чергу пов'язаний зі швидкістю розвитку IT: експерти визнають, що й одного року достатньо, щоб серйозно відстати від технологій. Щоб зарадити цьому, великі IT-компанії стали вводити так звані програми сертифікації.

Саме тому, на вимогу сьогодення, в ДУТ була введена програма сертифікації студентів в рамках навчального плану та постійно відбувається оновлення змісту навчання, завдяки тісній співпраці з ІТ компаніям та партнерами-роботодавцями.

СЕРТИФІКАЦІЄЮ програмістів є підтвердження відповідності їхньої кваліфікації тим вимогам, які пов'язані з виконанням певних завдань у галузі комп'ютерних та мережевих технологій.

На сьогодні, програмісти повинні володіти досить великим обсягом знань, щоб бути якомога більш універсальними і вміти вирішити будь-які поставлені завдання.

На даний час підготовка програмістів на кафедрі Інженерії програмного забезпечення складається з двох основних частин:

1. Базова освіта, при якій фахівець отримує фундаментальні знання в області інформаційних технологій, а як результат навчання, у підсумку, отримання державного диплома.
  2. Додаткове навчання, в рамках бакалаврату, результатом якого є підтвердження його проходження у вигляді міжнародного сертифікату.

Сертифікація Microsoft впевнено закріпила свою позицію першості за кількістю зданих іспитів. Із січня 2015 р. офіційним тестовим провайдером для екзаменів Microsoft став Pearson VUE, сертифікаційний центр якого відкрито в Державному університеті телекомунікацій.

Студенти ДУТ, які навчаються за спеціальністю Інженерія програмного забезпечення, мають можливість проходити сертифікацію в нашому центрі Pearson VUE або в рамках договору про співпрацю проходити сертифікацію в компанії CyberBionic systematics.

Так в першому семестрі в групах ПД-21 та ПД-22 в рамках дисциплін «WEB-технології та WEB-дизайн» та «Об’єктно-орієнтоване програмування С#» (базова освіта) 12 студентів змогли пройти тестування та отримали сертифікати з HTML та CSS та 11 студентів отримали сертифікати  з С#(базовий).

Крім того, кафедра ІПЗ тісно співпрацює з іншими кафедрами факультету Інформаційних технологій. В рамках цієї співпраці 12 студентів групи ІСД-21 отримали сертифікати  з С#(базовий) в дисципліні «Об’єктно-орієнтоване програмування С#».

Завдяки співпраці з кафедрою Комп’ютерної інженерії всім студентам було надано доступ до навчання та проходження безкоштовної сертифікації Cisco: CompTIA A+, CCENT, CCNA,  CCNP, Linux PDC.

В курсі «Бази даних» студенти третього курсу мають можливість пройти сертифікацію від IBM, завдяки співпраці з кафедрою Системного аналізу.

З 3 березня 2015 р. стала доступною сертифікація від Oracle Java SE 8 Programmer. Її наші студенти можуть отримати на курсах JAVA кафедри Комп’ютерних наук.

Отже, проходження нашими студентами міжнародної сертифікації:

• доводить, що знання фахівця відповідають сучасному рівню розвитку інформаційних технологій;
  • дозволяє перевірити власні сили, виявити напрямки для подальшого самовдосконалення;
  • дає певні переваги при працевлаштуванні;
  • сприяє підвищенню заробітної плати;
  • чинить психологічний вплив, благотворно впливає на формування та поліпшення іміджу у роботодавця;
  • свідчить про цілеспрямованість фахівця.

Запрошуємо до навчання

на кафедру Інженерії програмного забезпечення!

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "121-Інженерія програмного забезпечення" кафедри Інженерії програмного забезпечення та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.