Відкрито надсучасну лабораторію кафедри Публічного управління та адміністрування

17:09, 25-12-2018

Навчальний процес у закладі вищої освіти неможливий без впровадження у навчальний процес науково-практичної складової із використанням сучасних технічних засобів та програмного забезпечення. Інакше процес навчання перетворюється на формальне викладання навчального матеріалу викладачами та усне відтворення цього ж матеріалу студентами після його вивчення. Але це вже давно застаріла традиційна форма навчання, яка не дає практичної користі у житті випускників вишів. При цьому ця форма й досі застосовується у багатьох інститутах та університетах країни, особливо у галузі суспільних та гуманітарних наук. Саме тому випускники вищих навчальних закладів на ринку праці не можуть позбавитися хибного твердження працедавців: забудь, чому тебе навчали у виші, а зараз на роботі будеш навчатися справжній справі. Під це твердження роботодавці надають випускникам вишів посади, що фактично є нижчими за їх рівень підготовки, зазначений у дипломі. При цьому - наявність диплому про вищу освіту роботодавці вимагають все більше і більше.

Університет телекомунікацій вже давно заявив про практико-орієнтовану підготовку всіх своїх студентів всіх спеціальностей. Так фактично воно відбувалося і відбуватиметься надалі. Підготовка за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування» до грудня 2018 року велася у навчальних аудиторіях та лабораторіях університету, використовуючи наявний матеріально-технічний ресурс, який фактично був забезпечений та розвивався у рамках всіх кафедр Навчально-наукового інституту менеджменту та підприємництва. Навчальний процес спеціальності завжди був забезпечений мультимедіа супроводом, сучасними технічними засобами та програмним забезпеченням. Але самостійної лабораторії, яка б мала цільове спрямування на підготовку саме публічних управлінців - не було.

З грудня 2018 відкрито лабораторію кафедри публічного управління та адміністрування, яка оснащена за останнім словом науки й техніки (обладнання та програмне забезпечення) та впорядкована із врахуванням специфіки спеціальності. Лабораторія за формою впорядкування являє собою прес-центр. Для спеціальності це є вкрай важливо. Крім того, що лабораторія за духом оформлення і за наповненням наближає студентів до їх звичної професійної атмосфери публічного управлінця, вона буде акумулювати науково-практичні навчальні матеріали зі спеціальності, що сприятиме розвитку інноваційного змісту навчання. Саме тому, на відміну від усталених підходів в системі вищої освіти, на завідування лабораторією кафедри публічного управління та адміністрування запрошений молодий, але досвідчений науковець і практик – кандидат наук, доцент із великим стажем роботи у вищій школі і саме у науках, що формують професійну підготовку публічного управлінця. Саме цим кафедра бере орієнтир не просто на навчальну роботу в лабораторії, а підкреслює статус науково-практичного рівня лабораторії.

Сама лабораторія надасть можливість нашим студентам максимально наблизитись до професійної атмосфери публічного управлінця та забезпечить:

• навчання студентів використанню інформаційно-комунікативних технологій (ІКТ) у професійній діяльності на обладнанні останнього покоління,
  • проведення навчальних лекційних та тренінгових занять із використанням надсучасних форм, прийомів, методів і методик викладання із застосуванням ІКТ,
  • зустрічі гостей з органів державного управління та великого бізнесу та інших,
  • організацію зустрічей із представниками громадських організацій, журналістами, з людьми із активною громадянською позицією,
  • проведення конференцій, засідань тощо,
  • проведення круглих столів студентської молоді та науково-педагогічного складу кафедри публічного управління та адміністрування,
  • проведення організаційних зборів, кураторських годин і обговорень різних поточних робочих питань груп, тощо.