Інновації в учбовому процесі - виклики сучасного світу

08:57, 18-01-2019

Важливість та необхідність інновацій в програмах дисциплін кафедри Телекомунікаційних технологій підтверджують події повсякденного життя в усьому світі, який стає близьким.

Саме ця історія, що відбулася наприкінці 2018 року в країні, що є одним з телекомунікаційних лідерів світу - Південній Кореї, змусила фахівців кафедри, що викладають дисципліни "Оптичні транспортні мережі", "Напрямні системи електричного та оптичного зв'язку", "Побудова та монтаж структурованих кабельних систем" та ін. аналізувати виклики часу та адаптувати інновації, що виникають, до учбових програм.

Річ у тому, що ранком 24 листопада у будівлі другого за розміром мобільного оператора Південної Кореї телекомунікаційного гіганта Корея Телеком сталася пожежа в приміщенні, де розташовувалося телекомунікаційне обладнання та лінії зв'язку кабельної каналізації.

Аварія викликала колапс у місті, яке є дуже технологічним, оскільки не працювали банкомати, неможливо було розрахуватися банківськими картками. Катастрофічна ситуація виникла у медичних закладах, де персонал звик спілкуватися через мессенджери. Неочікувану популярність знов отримали таксофони, біля яких утворилися великі черги.

У продовж двох днів що продовжувалася аварія, були знищені більше 168 тис. телефонних ліній та 220 оптоволоконних кабелів. Сучасне багатомільйонне місто було технологічно паралізоване.

Після усунення аварії виявилося, що в кабельній каналізації були відсутні датчики пожежної сигналізації, канали зв'язку не були зарезервовані, не був передбачений перехід на мережі інших операторів на випадок аварії.

Отже, викладачі кафедри жваво обговорили цю новину та прийшли до висновку, що треба ввести відповідні корективи та інновації в учбові програми, щоб навчити студентів передбачати та виробляти необхідні рішення для запобігання подібних випадків.