Інноваційні методи навчання іноземним слухачам підготовчого відділення. Лексична тема: “Моя кімната”

13:04, 18-01-2019

Викладачі кафедри української мови Навчально-наукового інституту гуманітарних та природничих дисциплін Державного університету телекомунікацій, використовуючи інноваційні методи навчання, подають до вивчення іноземним слухачам підготовчого відділення заплановані лексичні теми. Одна з них – це тема “Моя кімната”.

Іноземні слухачі теоретично і практично засвоюють лексику до теми: гуртожиток, кімната, поверх, номер, килим, телевізор, ліжко, тумбочка, книги, зошити, стіл письмовий та ін.

Складають діалоги на вивчену тему, напр.:

1. Хто ви?

2. Я студент.

3. Як вас звуть?

4. Мене звати Френсіс.

5. Ви іноземець?

6. Так, я іноземець.

7. Де ви живете?

8. Я живу в квартирі (гуртожитку).

Складовими частинами опису приміщення є опис місця та опис предметів.

В описі місця «новим» є назви предметів, які є в приміщенні (меблів, речей). «Відомим» є вказівки на місце розташування цих предметів (посередині, праворуч, у кутку і т. ін.).

Наприклад: Посередині кімнати – стіл.

Ліворуч під стіною – шарфа.

В описі предмета «відомим» є назва предмета або його частин, «новим» є назви ознак.

Наприклад: Кімната простора.

Стіни чисто побілені.

У будь-якої людини має бути оселя, почуття свого дому. Без цього відчуття людина хворіє, без почуття дому не може бути ніякої внутрішньої гармонії, що завжди пов'язана з глибинним почуттям дому.

БУДИНОК - це місце, простір, де відчуваєш безпеку, комфорт і відновлюєш сили.

У домі завжди можна відпочити, розслабитися, набратися сил, прийняти важливі рішення.

Дім - це місце, де лікуєш будь-які душевні рани, місце, де тебе приймають таким, який ти є.

З дому не хочеться їхати, його не хочеться надовго залишати, тому що він живий і він є місцем сили.

Наша оселя багато чого говорить про нас: про наші бажання, сподівання, стосунки, спрямування нашої енергії, що відбувається з нами всередині.

- основа, на якій будується ВСЕ НАШЕ ЖИТТЯ. Доросле й усвідомлене життя.

У кожної людини має бути образ свого дому. Іноземні слухачі  створюють образ своєї оселі і якість життя вже в новій оселі в Україні і в тім просторі, де на даний час знаходяться.

Спеціалізація: Мобільні телекомунікації та системи цифрового телебачення

За даною спеціалізацією здійснюється підготовка фахівців з новітніх технологій мобільного та бездротового зв’язку, цифрового відео і мультимедіа, інтерактивного цифрового телебачення та Інтернет-телебачення, високошвидкісного радіодоступу до Інтернету для операторів стільникового зв’язку, провайдерів Інтернет послуг, телерадіокомпаній, Концерну радіомовлення, радіозв’язку і телебачення, Державного підприємства «Український державний центр радіочастот», Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації.

Спеціалізація: Мобільні телекомунікації та системи цифрового телебачення