Фізика оптичного зв'язку (ФОЗ) для студентів за новою програмою

10:58, 31-01-2019

Фізика оптичного зв'язку (ФОЗ) для студентів факультету «Інформаційних технологій» та факультету «Телекомунікацій» за новою програмою в 2018-2019 навчальному році викладається на 1 курсі у другому семестрі.

Дисципліну ФОЗ для студентів 1 курсу викладає кандидат фіз.мат. наук, доцент, профессор кафедри фізики ДУТ Редько Роман Анатолійович.

Мета  викладання навчальної дисципліни  - надати студентам знання щодо фізичних основ оптики і оптичних систем, ознайомити студентів з основними законами і засобами класичної фізичної оптики, з новими розробками та ідеями в області фізики та техніки оптичних систем передачі інформації, які засновані на властивостях оптичного випромінювання, оптичних матеріалів складних композиційних структур.

За новою програмою дисципліни ФОЗ передбачено 9 лекційних занять, 9 практичних занять та 9 лабораторних занять. Таким чином, на практичну складову відведено 67% всього навчального часу.

Волоконно-оптичний  зв'язок знаходить все більш широке застосування у всіх областях - від комп'ютерів і бортових космічних, літакових і корабельних систем, до систем передачі інформації на великі відстані, наприклад, в даний час успішно використовується волоконно-оптична лінія зв'язку Західна Європа - Японія. Крім того, збільшується сумарна протяжність підводних волоконно-оптичних ліній зв'язку між континентами.