Фантастичні інновації в оптичному зв'язку

06:49, 10-03-2019

Термінове осучаснення інноваційного змісту навчання було введено в учбові програми кафедри телекомунікаційних технологій у зв'язку з тим, що на цьому тижні надійшла дивовижна фантастична новина світових телекомунікацій.

Найпотужніший в світі підводний кабель Marea, що обслуговує Facebook й Microsoft, вдалося розігнати на 20 % вище проектних можливостей. При номінальній пропускній спроможності 160 Тбіт/с на одній з 8 пар оптичних волокон була продемонстрована швидкість передачі даних 26,2 Тбіт/с.

Кабель, яким управляє компанія Telxius, з'єднує Більбао (Іспанія) та Вірджинію-Біч (штат Вірджинія, США). Він був запущений в експлуатацію у 2018 році в якості альтернативного маршруту передачі трафіка між Сполученими Штатами і Європою.

З моменту запуску "регіони входу" кабеля стали популярними площадками для розміщення нових центрів обробки даних.

Нещодавно компанія Infinera провела експеримент, в ході якого забезпечила рекордні швидкості передачі даних:

• 6,21 біт/с/Гц на ділянці довжиною 6 644 км, з пропускною спроможністю пари волокон 26,2 Тбіт/с (при номінальному значенні у 20 Тбіт/с);
  • 4,46 біт/с/Гц на ділянці довжиною 13 210 км, з пропускною спроможністю пари волокон 18,6 Тбіт/с.

В даний час середня швидкість передачі по кабелю Marea складає всього 9,5 Тбіт/с при номінальному значенні у 20 Тбіт/с.