Місце та значення дисципліни «Групова динаміка» у підготовці випускника спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»

11:47, 20-03-2019

Якість команди визначає якість бізнесу. Результат компанії – це результат людей, які в ній працюють. Отже, сильна команда складає 50% усіх факторів, що визначають успіх бізнесу.

Від моменту, коли ряд незнайомих людей збирається разом для спільної діяльності, до періоду, коли малу організовану групу можна назвати колективом, проходить іноді значний час. Під час становлення колективу група згуртовується, формуються внутрішньогрупові зв'язки, відповідні розвитку групової діяльності. Ставлення членів групи до спільної справи, один до одного, самих до себе визначає її психологічний клімат. При здоровому психологічному кліматі ділові відносини є провідними. Вони забезпечують потрібне взаєморозуміння, поєднуються з високою дисциплінованістю, відповідальністю, взаємної вимогливістю, взаємодопомогою, товариством і підтримкою.

Обрання та найм «правильних» працівників, підвищення ефективності роботи співробітників, налагодження ефективної взаємодії підрозділів, побудова здорової корпоративної культури, формування у найманих працівників вміння досягати стратегічних цілей – все це елементи побудови сильної команди, що є однією з основних задач при організації та побудові успішного бізнесу. Контролювати і направляти групові процеси можливо за умови знання механізмів і особливостей оптимізації роботи з ними.

Саме тому, керівництвом Державного університету телекомунікацій було прийнято рішення введення дисципліни «Групова динаміка» в навчальний план спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність».

Що дає ця інновація студенту спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»:

• розуміння правил побудови ефективної організаційної структури компанії;
  • основні принципи побудови ефективної взаємодії співробітників;
  • методологію підбору та адаптації персоналу відповідно до цілей і задач компанії;
  • технологію мотивації як окремого працівника, так і колективу в цілому;
  • технологію управління психологічним кліматом в колективі.
Підписуйтесь на спільноти спеціальності "076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність" та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.