Нові форми професійної зайнятості. Світові тенденції

14:25, 28-03-2019

Згідно з останнім дослідженням МОП, глибокі зміни в роботі підприємств по всьому світу вимагають новаторства і гнучкості.

Головною проблемою залишається брак кваліфікованих кадрів: на думку 78% керівників компаній, підготовка, яку дають навчальні заклади, не відповідає потребам майбутніх роботодавців. Ці дані наведені в дослідженні, підготовленому Бюро по діяльності в інтересах роботодавців (ACT / EMP) Міжнародної організації праці (МОП) та Міжнародною організацією роботодавців (МОР).

В цілому автори доповіді виділяють п'ять факторів, що сприяють радикальній перебудові глобальних бізнес-моделей незалежно від розмірів, галузевої приналежності або місцезнаходження підприємств:

• впровадження нових технологій,
  • міжнародна економічна інтеграція,
  • зміна кліматичних і екологічних умов,
  • демографічні зрушення і зміна поколінь,
  • загальносвітовий дефіцит кваліфікованих кадрів.

Безсумнівно, впровадження нових технологій дозволяє компаніям абсолютно по-новому забезпечувати додану вартість їх продуктів і послуг, в той же час з'ясовується, що чим ширше розповсюджуються нові технології, тим вище попит на такі чисто людські навички, як креативність, вміння вирішувати проблеми, здатність до комунікації і взаємодії.

Результати дослідження:

• 56% опитаних назвали впровадження нових технологій глобальним фактором, що найбільшою мірою впливає на бізнес в цілому.
  • 76% підприємств, де проводилося дослідження, підтвердили, що впровадження нових технологій відкриває їм доступ на нові ринки.
  • Міжнародна економічна інтеграція сприяє уніфікації глобального корпоративного управління, податкового та нормативно-правового середовища, умов для підприємницької діяльності в цілому, що істотно позначається на діяльності компаній. Це підтвердили 40 % підприємств, де проводилося дослідження.
  • Близько 37% керівників компаній назвали глобальну політичну і економічну невизначеність важливим фактором, що впливає на їх діяльність.
  • 62% європейських і 58% азіатських компаній очікують, що скорочення працездатного населення помітно вплине на їх бізнес.
  • За свідченням 51% компаній, директивні органи пред'являють їм все більш суворі вимоги щодо частини дотримання екологічних норм.
  • 40% компаній з країн з високим рівнем доходів і 45% з країн з рівнем доходів вище середнього відзначають, що персонал і споживачі вимагають від них забезпечення більш стійких умов праці та дотримання корпоративних цінностей.
  • Найактивніше за зміни в галузі підготовки кадрів виступають малі та середні підприємства: 84% малих підприємств висловилися за актуалізацію систем освіти в інтересах задоволення кадрових потреб.