Роль «оптики» у запровадженні зв'язку 5G в Україні

15:31, 27-11-2019

Для запровадження нових стандартів Українські оператори потребують близько 40 000 км оптоволоконних мереж та близько 5 млрд грн інвестицій, адже безпроводові мережі майже на 100% ґрунтуються на проводових каналах передачі даних, оскільки біти «стрибають» з мобільних мереж в наземні проводові канали. Тому розвиток наступних поколінь зв'язку у безпроводових мережах можливий лише за умови наявності потужних наземних каналів передачі даних, побудованих на волоконно-оптичних лініях зв'язку (ВОЛЗ).

Як свідчить останній звіт МСЕ, глобальні капітальні інвестиції у розвиток оптоволоконної мережі за 5 років (до 2024 року включно), складуть $ 144,2 млрд.

Потреба у доступі до швидкісного інтернету зафіксована у програмі президента України Володимира Зеленського: "Держава забезпечить усіх мешканців доступом до швидкісного інтернету". Це, між іншим, потрібно і для реалізації таких програм, як: «Електронна країна», «Цифрова економіка», «Цифрове суспільство», «Інтернет речей» тощо. Без розвинутої інфраструктури ВОЛЗ тисячі населених пунктів не зможуть отримати доступ до цих програм та сучасних послуг зв'язку.

Ця інформація свідчить про високу актуальність спеціальності нашої кафедри.