Нові знання викладачів – нові перспективи для студентів! Розумне місто – ідеальний простір для життя!

14:32, 30-11-2019

Висококваліфікований викладач – це запорука успішності студента!

Тому на кафедрі Комп’ютерної інженерії викладачі постійно підвищують свою кваліфікацію.

Так, викладачі кафедри Руденко Наталія Вікторівна та Лемешко Андрій Вікторович прийняли участь в тренінгах-семінарах Axis Academy.

Одна з основних тем тренінгу: РОЗУМНЕ МІСТО – ІДЕАЛЬНИЙ ПРОСТІР ДЛЯ ЖИТТЯ!

Кожен з нас хотів би жити в комфортному і безпечному, сучасному місті. Реальність така, що статус «смарт-сіті» присвоєно невеликій кількості міст світу: в першу трійку «розумних» потрапили Копенгаген, Сінгапур і Стокгольм.

Поєднання технологій, проектів, інновацій та розумних рішень для міста – ось основа створення ідеального смарт-середовища.

Пріоритетні завдання систем штучного інтелекту в смарт-містах це:

• безпека (відеомоніторинг, контроль в аеропортах, робота митної служби, берегової охорони, контроль муніципальних служб, розпізнавання порушників на міських дорогах, контроль законності фінансових операцій);
  • ефективна організація міського простору та інфраструктури (утилізація відходів, контроль екологічних показників, переробка сміття і скорочення кількості відпрацьованих матеріалів, озеленення, облаштування зон відпочинку та спортивної активності);
  • впровадження інноваційних рішень в міському середовищі (інтелектуальні ліхтарі, системи фіксації витоків води в міській каналізації);
  • інформаційна безпека і захист особистої інформації (деякі системи «розумного» будинку вже вміють відкривати двері кур’єру, створювати оптимальний режим витрачання енергії і ресурсів тощо);
  • реалізація смарт-проектів в кожному будинку і квартирі;
  • комунікація жителів міста і влади, швидке реагування на загрозу безпеці, надання допомоги в надзвичайних ситуаціях.

Найуспішніші ініціативи для розумних міст, які вже застосовуються і кожен день роблять життя городян простіше, комфортніше і безпечніше:

• смарт-одяг для активного життя (серед розробників – компанії Google, Samsung, OMSignal, Hexo Skin, Sensoria, Polar та інші);
  • додаток для встановлення витоку води з труб (Канада);
  • сервіси та додатки для швидкого старту і безпечної доставки посилок (Amazon);
  • ініціатива від Portland General Electric (PGE) – створення смарт-сіток для контролю викиду парникових газів);
  • створення 3D-карти Берліна (використовується система комп’ютерного зору, технологія SLAM і VIO).

Кафедра Комп’ютерної інженерії активно впроваджує в навчальний процес вивчення сучасних технологій, в тому числі і штучного інтелекту, реалізуючи інноваційний зміст навчання!