XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

Інноваційний підхід до вивчення сучасних тенденцій інформаційної та кібрнетичної безпеки на кафедрі УІКБ

09:19, 27-12-2019

На сьогоднішній день дуже важливим є питання інформаційної безпеки майже у всіх сферах життя.

Необхідність забезпечення захищеного стану інформаційних активів повинна реалізовуватися на рівні держави, в межах різноманітних комерційних та некомерційних організацій і, що саме головне, в межах свого дому.

Все більше кіберзлочинців бачать у такому понятті, як «розумний будинок», легку наживу, оскільки це поняття тільки починає набирати популярність і тільки розвивається, через що не володіє надійною захищеністю.

З метою підвищення обізнаності і покращення навичок у налаштуванні і захисті таких пристроїв, на кафедрі “Управління інформаційною і кібернетичною безпекою” розгорнуто набір елементів розумного  дому «Home Security Kit Pro» від міжнародної компанії Orvibo. До набору входять датчик руху, датчик відкриття дверей та вікон і смарт-камера.

Усі компоненти автоматично підключаються до так званого «хаба», що є провідником між гаджетами і користувачем у локальній, або у всесвітній, мережах. Зв’язок між «хабом» та власником відбувається через додаток для смартфона.

Навіть такі звичайні перераховані властивості одразу свідчать про те, що потрібно знати правила користування і коректні налаштування елементів розумного будинку, щоб не стати черговою жертвою зловмисників!

Інноваційні методи навчання, що використовуються на кафедрі, згідно впровадженою в університеті концептуально нової освітньої моделі «12 кроків до якісної освіти», дозволяють студентам отримати теоретичні знання та набути практичні навички із аудиту безпеки ІоТ та тестування захищеності «Розумного дому» із застосуванням найкращих світових практик на прикладі OWASP Top 10 IoT:

  1. Слабкий, вгадуваний або жорстко заданий пароль;
  2. Незахищені мережеві сервіси;
  3. Незахищені інтерфейси екосистеми;
  4. Відсутність безпечних механізмів поновлення;
  5. Використання небезпечних або застарілих компонентів

та інші проблеми сучасних ІоТ.

Читайте також
Переглядів: 3 419