Інноваційний підхід до викладання "Іміджології" майбутнім документознавцям та інформаційним аналітикам

12:00, 27-12-2019

У професійному становленні секретаря-референта, інформаційного аналітика, фахівця зі зв’язків з громадськістю важливу роль відіграють іміджологічні знання. Іміджологією зацікавилися тоді, коли визначальними факторами прогресу стали інформаційні й телекомунікаційні технології. Керування професійним іміджем – це вміння створювати позитивний образ, який підкреслює найкращі особисті та ділові якості фахівця. У повсякденні ми визначаємо імідж як образ людини (зовнішність, манера поведінки, спілкування), що справляє позитивне враження на оточення.

Викладання дисципліни «Іміджологія» обґрунтовано потребою введення її як компоненти освітнього процесу в системі підготовки студентів, що навчаються за спеціалізаціями "Інформаційна аналітика та зв’язки з громадськістю" й "Документознавство та інформаційна діяльність".

Викладання курсу "Іміджологія" вимагає не лише засвоєння теоретичних знань, але й, перш за все, формування практичних навичок задля підготовки фахівців відповідно до сучасних вимог як суспільства в цілому, так і компаній-роботодавців.

Які ж питання розглядають під час занять із навчальної дисципліни “Іміджологія”?:

• як об’єктивно оцінити роль і значення іміджу в діяльності організації;
  • як скорегувати імідж залежно від корпоративних вимог;
  • як вести діалог та здійснювати контроль під час комунікації;
  • як використовувати імідж-технології, щоб отримувати необхідні навички у формуванні іміджу;
  • як створити професійний імідж;
  • як розробити самопрезентацію, об’єктивно оцінюючи себе та інших у колективі;
  • як у кризовій чи нестандартній ситуації користуватися імідж-технологіями;
  • як формувати в людей приємне враження про себе;
  • як просувати власний бренд у діловому співтоваристві;
  • як розробити стратегію побудови іміджу компанії, що викликатиме довіру й симпатії суспільства.

Безумовно, цілісність та авторитет майбутнього фахівця зі зв’язків з громадськістю, PR-спеціаліста, рекламіста, іміджмейкера, інформаційного аналітика, секретаря-референта, помічника керівника залежить від професійної концептуально інноваційної освіти, яку здобувають студенти в стінах Державного університету телекомунікацій, а відповідно – від професійних компетенцій. «Іміджологія» є тією дисципліною, що забезпечує реалізацію цих вимог, формує впевненість у собі, спонукає до постійного саморозвитку, удосконалення та професійного зростання, поглиблення лідерських якостей і комунікативних навичок.