Професійні захворювання. Чи є небезпека?

10:19, 07-02-2020

У минулому році Фондом соціального страхування України зареєстровано 2410 професійних захворювань, на які складено акти за формою П-4. Кількість встановлених профзахворювань серед українських працівників зросла на понад 28% порівняно з 2018 роком.

Основними причинами набуття професійних захворювань є недосконалість механізмів та робочого інструменту, недосконалість технологічного процесу та неефективність роботи засобів індивідуального захисту.

У разі встановлення професійного захворювання та відповідного висновку МСЕК Фонд фінансує застрахованим особам щомісячні страхові виплати в разі часткової чи повної втрати працездатності; допомогу у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, одноразову допомогу в разі стійкої втрати працездатності або смерті потерпілого та ін.

Також потерпілі на виробництві мають право на:

• лікування за рахунок коштів Фонду в закладі охорони здоров’я, враховуючи оперативні втручання;
  • забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення упродовж усього періоду до відновлення працездатності;
  • подальшу медичну реабілітацію;
  • санаторно-курортне лікування тощо.