Свято весни і кохання у Державному університеті телекомунікацій

11:55, 06-03-2020

Викладачі кафедри  української мови та іноземні слухачі  підготовчого відділення Державного університету телекомунікацій  вітають усіх зі святом весни. Щастя вам, дорогі жінки! Хай воно входить у Ваші домівки затишком, дзвінким дитячим сміхом, музикою, квітами, любов’ю!

Щиро зичимо світлої долі,
Нехай радує хлібне поле,
Та весняної теплої зливи,
Щоб були ви здорові й щасливі.
Щоб не знали незгод у дорозі,
Щоб стрічало добро на порозі.
І щоб щедрість та радість крилата
Не виходила з вашої хати.

Кожного року 8 березня увесь світ відзначає  Міжнародний жіночий день, свято весни і кохання. У дні весняного пробудження й оновлення людство вшановує жінку. Неможливо уявити життя на планеті без жінок: чарівних, лагідних, щирих на любов, берегинь родинного вогнища, мудрих наставниць- життя на Землі просто не існувало б.

О жінко! Через всі літа,
Ти всіх красою полонила!
Твоя любов і доброта —
Могутня, нездоланна сила.
О жінко! Ти — сестра, ти — мати,
Кохана, дівчина, дитя.
Лиш ти єдина існувала
Через безоднє небуття!

Міжнародний жіночий день має давні традиції. Виявляється, що його відзначали ще у стародавньому Римі як матрони, так і їхні рабині. Перші отримували подарунки від чоловіків, а інші — вихідний. Представниці прекрасної статі йшли до храму богині Вести - хранительки домашнього вогнища. Таким чином жінкам вдавалося ствердити свої принципи.

У Давній Греції була своя героїня – Лісистрата, котра в п’єсі Арістофана підбурила грекинь не спати з чоловіками, аж доки ті не припинять війну.

У слов’ян існували як мінімум 2 дні на тиждень, коли вшановувалися берегині роду. Хоча вже давно відомо, що наші предки завжди з гідною повагою ставились до жінок. Подейкують, влітку в них був навіть жіночий тиждень, після завершення якого відзначали свято "брикси", коли чоловіки догоджали будь-яким жіночим забаганкам.

Спеціалізація: Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси

Проектування, побудова та технічна експлуатація сучасних радіоелектронних пристроїв та систем. Знання сучасної елементної бази яка застосовується при розробці радіоелектронних, телекомунікаційних, електронно-обчислювальних засобів. Створення програмного забезпечення для проектування радіоелектронних пристроїв та систем, систем автоматизованого проектування радіоелектронної апаратури (САПР).

Схемотехнічне проектування вузлів та пристроїв, призначених для генерування, формування, приймання та підсилення радіосигналів. Сучасні знання в області цифрової обробки сигналів та в цифрових методах реалізації радіотехнічних систем.

Спеціалізація: Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси