Полювання на досвідченого фахівця, або Навіщо системному аналітику мати сертифікат в сфері ІТ?

13:09, 05-05-2020

Останнім часом в Україні цінність вищої освіти значно впала, але сфера ІТ є щасливим виключенням. Обійняти керівні позиції на кшталт CEO (Chief Executive Officer), СТО (Chief technology officer),  Project Manager, Software Architect, Team Lead, Tech Lead, QA Lead, Senior QA, Senior developer можна лише за умов наявності не тільки практичного досвіду, але й відповідної освіти. І мова йде не тільки про диплом бакалавра чи магістра.

Сучасний ринок вимагає від системного аналітика в сфері ІТ постійного вдосконалення своїх hard skills (професійні навички) та soft skills (комунікативні, соціальні, командні та інші «м’які» навички). Підтвердженням цього, окрім безпосередньо диплома, часто виступають сертифікати.

Навіщо системному аналітику мати сертифікат в сфері ІТ:

• Це дозволяє легше будувати кар’єру – якщо спеціаліст не розвивається, то це суттєво ускладнює його перехід на більш високу позицію (наприклад від початківця Junior до провідного фахівця рівня Middle чи Senior);
  • Це справляє краще враження при прийомі на роботу – при рівних показниках частіше беруть тих претендентів, що мають сертифікати;
  • Проходження сертифікаційних курсів дозволяє структурувати та систематизувати наявну інформацію;
  • Сертифікаційні програми дозволяють розширити світогляд, в тому числі, в суміжних сферах, що є дуже важливим для системного аналітика;
  • Сертифікаційні курси в сфері ІТ спрямовані на сучасні технології і дозволяють доповнити університетські знання оновленим матеріалом.

Де і як отримати сертифікат?

1. Знайти курси в Інтернеті.

Переваги: кількість різноманітних курсів дуже велика, є з чого вибрати.

Недоліки:

• важко вибрати саме ті курси, які стануть у нагоді при прийомі на роботу;
  • невідома якість знань, які надаються на курсах;
  • курси зазвичай коштують дорого та дуже часто не гарантують працевлаштування.
  1. Пройти курси від тієї ІТ-компанії, в якій вже працюєш.

Переваги:

• програма  курсів орієнтована на потреби та задачі компанії;
  • курси оплачує компанія.

Недоліки:

• як мінімум, треба вже бути співробітником цієї компанії;
  • на курсах викладається тільки та інформація, яку компанія вважає за потрібне.
  1. Пройти курси під час навчання в Державному університеті телекомунікацій.

Переваги:

• для студентів ДУТ курси безкоштовні;
  • курси можна пройти в рамках навчальних дисциплін та практик – ви вивчаєте предмет, а наприкінці разом зі звичайним екзаменом чи заліком здаєте сертифікаційний тест;
  • компанії-партнери кафедри Системного аналізу та інших кафедр університету пропонують широкий вибір курсів (ІВМ, Oracle, Hewlett Packard, Cisco, InterSystems Cache);
  • курси можна проходити дистанційно або у вечірній час після навчальних занять;
  • тренери курсів є досвідченими спеціалістами;
  • програми курсів адаптовані під рівень знань та вмінь студентів;
  • під час проходження курсів можна ознайомитися з процесами реальних ІТ-компаній.

• немає J.

Освітня програма підготовки за спеціальністю Системний аналіз дозволяє лише тільки в рамках навчальних програм отримати більше 10 сертифікатів, не кажучи про додаткові курси від компаній-партнерів у позанавчальний час.

Почни складати своє конкурентоспроможне резюме вже зараз – вступай до нашого університету та долучайся до курсів та сертифікаційних програм на спеціальності Системний аналіз!