Студентське самоврядування – можливість вироблення навичок соціальної комунікації та практика управління для студентів

17:28, 08-10-2020

Студенти спеціальності «Публічне управління та адміністрування» як ніхто інший повинні бути обізнані в питаннях самоврядування. Можливість отримати практичні управлінські та комунікативні навички надає участь в студентському самоврядуванні.

На початку цього навчального року пройшли вибори нових голів студентських рад в Навчально-наукових інститутах. Активну участь в студентському самоврядуванні в Університеті приймають студенти спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування».

Про досвід голови студентської ради розповідає студентка групи ПУАД-31 Марина Ткачук:  «Для мене стала великим досвідом діяльність на посаді голови студентської ради Навчально-наукового інституту менеджменту та підприємництва у 2019-2020 рр. Я виконувала безліч різноманітних задач студентської спільноти, потрібно було вміти переключатись від роботи з документами, до переговорів зі студентами так і до організації певного заходу, організації зборів, що для майбутнього управлінця дуже корисно».

Марія Харакоз (студентка групи ПУАД-41) в 2018 році була наставником всього інституту ННІМП при підготовці до конкурсу "Візитка першокурсника". Студенти групи ПУАД-41 активно брали участь у всіх заходах які проводились в університеті до моменту карантину на весні 2020 р. Такі заходи як: «Містер університету», «Міс університету» тощо. Для них також це являється досвідом,  тому що на етапі студентства  вони знаходять спільну мову з іншими, намагаються знайти підходи, а це звісно знадобиться у майбутньому, тому що управлінець повинен знайти спільну мову зі своїми підлеглими та чітко і зрозуміло доносити інформацію. Допомога в організації також розвиває різностороннє мислення, вміння аналізувати інформацію та передбачувати реакцію інших. Виступи перед колективом допомагають побороти страхи публічних виступів.

Маргарита Білоус (староста ПУАД-21) зазначила: «Кожного року студентська рада влаштовує свято «Візитка першокурсника» - кожен, хто вступив до Університету, міг взяти участь та проявити себе на сцені, розповідаючи про свою групу та показуючи свої вміння, навіть в жартівливій формі. Насправді, це дуже важливо, тому що завдяки цьому ми отримали корисний досвід, знаходячи нові знайомства, таким чином розвиваючи комунікативні навички та знаходячи спільну мову з новими людьми. Адже ми, управлінці, повинні вміти правильно спілкуватися з людьми та чітко доносити свої думки. Організація заходів також дуже впливає на вміння управлінця в майбутньому, розвиваючи їх мислення та навіть стресостійкість, адже ця робота непроста. Тому, якщо ти ще не спробував проявити себе в подібних заходах чи виборах, обов’язково зроби це, тому що це піде на користь в подальшому житті!».

Студентська рада допомогає першому курсу адаптуватися до навчання в університеті, зазначив  староста групи ПУАД-11 Данило Слєпцов: «У перший навчальний день Всі Ми першокурсники йшли до Державного Університету Телекомунікацій як на свято. У цей день нас одразу познайомили з представниками Студентської Ради університету. Нам було дуже приємно познайомитися з такими перспективними, активними, розумними, доброзичливими студентами. Також були вибори голови Студентської Ради, з якою ми знайшли спільну мову. Студенти Ради розповіли нам все про наш університет. Провели нам екскурсію, показали IT-кафе, в якому чудово готують, познайомили з деякими нашими викладачами, розповіли про досягнення університету та багато чого цікавого. Також нам дуже сподобалась ідея, щоб до кожної групи прикріпити «студентського куратора» серед другокурсників. Саме через це ми маємо змогу познайомитися з досвідом старших курсів. Студентська Рада нашого університету не перестає нас дивувати. Завдяки ній, у нас дуже насичений тиждень. Студенти ради для нас приготували дуже цікаві заняття. А саме, інтелектуальні ігри, перегляди фільмів, пізнавальних відео, факультативи з китайської, англійської мов, спортивні змагання, концерти. Нажаль у найближчий час через розповсюдження коронавірусної хвороби деякі масові заходи відкладені».

Студентське самоврядування - можливість саморозвитку та формування лідерських якостей. Участь в студентському самоврядуванні піде на користь будь-якому студенту, а особливо студентам спеціальності «Публічне управління та адміністрування».