Як успішно пройти співбесіду англійською мовою. Поради студентам від викладачів ДУТу (Частина 2)

14:40, 03-11-2020
  1.    Дізнайтесь інформацію про компанію

Зберіть більше інформації про вашого потенційного роботодавця. Ви і так це знаєте. Проте, ми вам радимо показати зацікавленість на співбесіді. Саме тому, вдома, читаючи інформацію про компанію, подумайте як презентувати її англійською вашому співрозмовнику, щоб не заплутатись пізніше.

1. Не розгубіться безпосередньо на співбесіді

Перш за все, окрім інформації про компанію, необхідно обдумати та записати відповіді на загальні запитання.

Підготувавши відповіді, ви матимете план і не почнете розповідати непотрібну інформацію на співбесіді, ви зможете продумати та запам’ятати більш складні граматичні конструкції, не буде зайвим підучити слова та фрази вашої професійної лексики. Більш того, така підготовка допоможе вам не заплутатись у часах та бути більш впевненим у своїй англійській.

Також не поспішайте, коли відповідаєте на запитання. Це дасть вам змогу обдумати, що саме та як ви хочете сказати співрозмовнику. Якщо ви забудете певне слово чи вислів – не бійтесь його перефразувати або пояснити схожими словами. Ваш інтерв’юер оцінить вашу зібраність.

1. Будьте готові до нестандартних питань

На співбесіді слід очікувати не тільки загальні питання, але й нестандартні. Іноді вони можуть здатись вам дивними та не зв’язаними з професією. Проте, їх задають не просто так. Деякі з цих питань перевіряють, як ви може впоратись  з нестандартними ситуаціями на роботі, деякі перевіряють вашу стресостійкість. А можливо ваш співрозмовник хоче почути від вас щось креативне та незвичайне.

В таких ситуаціях найважливіше не розгубитися. Вам навряд чи вдасться підготуватись до таких питань вдома, тому для відповідей використовуйте прості граматичні конструкції та вирази.

1. Не бійтесь перепитувати незрозуміле

Якщо інтерв’юер сказав щось і ви не зрозуміли – просто ввічливо перепитайте його. Ви можете використовувати такі вирази:

• Sorry, I didn’t quite follow you. What exactly did you mean?
  • If I understand your question correctly then you are asking me …
  • What exactly do you mean by ... ?
  • Can / could you possibly give me an explanation of ...?.

У такій ситуації, ваш співрозмовник перефразує та пояснить більш чітко. Головне – не хвилюйтесь та не панікуйте! Кожна людина, і навіть носій мови, іноді може не вловити певну інформацію.

1. Завершіть співбесіду правильно

В кінці вашої співбесіди необхідно подякувати, і тоді ви залишите гарне враження про себе. Для цього, ви можете використати один з поданих виразів:

• Thank you for your time
  • Thank you, I appreciate your time in interviewing me. I really enjoyed meeting and talking with you
  • It was a great pleasure meeting you
  • Thank you for taking the time to interview me today. Based on our conversation, my background is a perfect fit with the job requirements we discussed. Given that, I am interested in joining your team.

Залишайте кімнату так само впевнено, як ви зайшли в неї, навіть якщо допустили декілька помилок в розмові. Ваш співрозмовник розуміє, що англійська – не ваша рідна мова. Тим паче, хто не допускає помилок?

Найголовніше на співбесіді не хвилюватись та бути впевненим в собі та у своїх знаннях. Адже найскладніше завдання – вивчити англійську, ви вже зробили. А зараз потрібно це тільки продемонструвати і на будь-які ваші питання викладачі ДУТу допоможуть знайти необхідні відповіді.

Науково-методичну новину підготувала
 ст. викладач кафедри іноземних мов Гандзюра Л.О.

За матеріалами greenforest.com.ua