Дистанційне навчання: думки студентів

17:28, 26-11-2020

15 331 – це кількість людей які захворіли на COVID-19 за минулу добу в Україні. Кожного ранку, відкриваючи Інтернет або включаючи телевізор, ми щоразу чуємо про нові антирекорди. У зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації в Україні наші студенти знову повернулися на дистанційне навчання.

Ми вирішили запитати про їх відношення до такої форми організації навчального процесу; почути думки тих, хто отримує знання в таких не звичайних, не традиційних, інноваційних умовах. Найбільше цікавила думка першокурсників, які тільки вступили у доросле і цікаве студентське життя. Тут ми отримали дві різні думки:

«Дистанційне навчання відбувається досить спокійно, викладачі намагаються робити все від них залежне для мінімізації незручностей у зв’язку з переходом на незнайому багатьом студентам систему. Однак, дуже не вистачає справжнього спілкування з одногрупниками, друзями, викладачами. Дуже хотілось би пізнати переваги справжнього студентського життя. Й ніякі платформи не зможуть замінити живе спілкування. Більшість першокурсників чекають виходу на очне навчання».

СТД-11 Солоха Марія

«На мою думку, дистанційне навчання не зовсім зручна форма. Інтернет-зв'язок може мати технічні збої як у студентів, так і у викладачів. Перебуваючи вдома, частіше хочеться відпочити, ніж напружено навчатись. Така ж проблема і з домашнім завданням: зайшов, прочитав і забув. Переваги звісно є, але не з приводу навчання і отримання знань».

ЕПД-11 Юрченко Антон

Ми поцікавились й думкою студентів 2 та 3 курсів (тих,хто вже навчався в такому форматі весною 2020 року): чого не вистачає, що подобається і взагалі їхні враження про дистанційне навчання. Ось, що ми почули:

«Особисто моє відношення до дистанційного навчання дуже позитивне. Не потрібно витрачати багато часу на дорогу. Можна просто зайти в Zoom і вже на занятті. А також, оскільки зараз пандемія COVID-19, навчання онлайн рятує нас від небажаного захворювання. І до всього цього розвиває наші знання в телекомунікація і новітніх технологіях, які зараз так необхідні».

СТД-21 Тимошик Катерина

«Дистанційне навчання під час пандемії корона вірусу –  це нормально. Адже, при такій кількості захворювань кожного дня дуже небезпечно відвідувати університет, бо є великий ризик захворіти. До того ж дистанційне навчання дуже зручне, бо не потрібно витрачати час на дорогу (а у моєму випадку це, на хвилиночку, займає близько 40 хвилин). Отож, я бачу дуже багато плюсів у такому форматі навчання».

ЕПД-21 Томова Вікторія

«Мені завжди було цікаво «як це навчатись дистанційно».  На жаль або на щастя на 3 курсі я змогла дізнатись як це. В дистанційному навчанні є свої плюси і мінуси, особисто для мене. Найголовніші плюси - можливість виконувати завдання в зручний час, не потрібно витрачати час та гроші на дорогу до університету. Але є і мінуси, найбільший з них - відсутність живої комунікації з викладачами та іншими студентами».

ЕПД-31 Фурманюк Анастасія

«Моє ставлення до дистанційного навчання розділилося на два табори: з одного боку мені подобається, що з'явилося більше вільного часу, за рахунок того, що всі заняття онлайн, вчитися в домашній атмосфері набагато приємніше, а з іншого –  я сумую за одногрупниками, викладачами і всією цією університетською метушнею».

СТД-31 Ширалієва Аліна

Отже, ставлення до дистанційного навчання може бути різним. Але головне на сьогодні –  це життя та здоров’я студентів і викладачів.  Майже всі знаходять багато переваг такої форми навчання, але кожному з нас хочеться зустрітися з одногрупниками, обійняти їх, бачити посмішку викладача, в нагороду за правильну відповідь, вже нарешті не через маску. Всі з нетерпінням чекають закінчення пандемії і справжніх, живих емоцій.

Кафедра Економіки підприємств і соціальних технологій, нагадує, що наразі маска – найкращий захист, не зневажайте нею, бережіть себе, своїх рідних і людей, які вас оточують.

З повагою (і в масці) викладачі, лаборанти  та студенти кафедри Економіки підприємств і соціальних технологій. До зустрічі в аудиторіях Державного університету телекомунікацій!