Використання XCP-NG 8.2, вільного варіанту Citrix Hypervisor на кафедрі Комп’ютерних наук

15:59, 25-02-2021

Відбувся реліз проекту XCP-NG 8.2, що розвиває вільну і безкоштовну заміну проприетарної платформи Citrix Hypervisor (раніше називався XenServer) для розгортання та управління роботою хмарної інфраструктури. XCP-NG відтворює функціональність, яку компанія Citrix виключила з безкоштовного варіанту Citrix Hypervisor / Xen Server, починаючи c версії 7.3. Підтримується оновлення Citrix Hypervisor до XCP-ng, забезпечується повна сумісність з Xen Orchestra і можливість переміщення віртуальних машин з Citrix Hypervisor в XCP-ng і назад. Для завантаження підготовлений інсталяційний образ розміром 580 Мб.

XCP-NG дозволяє швидко розгорнути систему віртуалізації серверів і робочих станцій, пропонуючи засоби для централізованого управління необмеженим числом серверів і віртуальних машин. Серед особливостей системи: можливість об'єднання декількох серверів в пул (кластер), засоби забезпечення високої доступності (High Availability), підтримка снапшотов, спільне використання ресурсів, що розділяються за допомогою технології XenMotion. Підтримується жива міграція віртуальних машин між хостами кластера і між різними кластерами / окремими хостами (що не мають загального сховища), а також жива міграція дисків VM між сховищами. Платформа може працювати з великим числом систем зберігання даних і відрізняється наявністю простого і зрозумілого інтерфейсу для установки і адміністрування.

XCP-ng 8.2 став першим випуском з тривалим терміном підтримки (LTS), виправлення серйозних помилок, усунення вразливостей і поновлення деяких драйверів для якого будуть формуватися протягом 5 років. Стандартні випуски будуть підтримуватися 1 рік.

Новий випуск не тільки відтворює функціональність Citrix Hypervisor 8.2, але і пропонує деякі поліпшення:

• Повністю перероблена підтримка UEFI. Проект тепер використовує власний код для завантаження гостьових систем в режимі UEFI, що дозволило виключити залежність від коду Citrix і мінімізувати ризики, пов'язані з можливим закриттям реалізації Citrix. Раніше компанія Citrix вже робила спробу закриття коду, пов'язаного з UEFI, але потім скасувала це рішення.
  • Автоматизована передача відомостей про трафік з використанням протоколу OpenFlow в контролер Openflow, керований через Xen Orchestra.
  • Додана експериментальна підтримка планування завдань в прив'язці до ядер CPU. Планувальник тепер може групувати віртуальні vCPU для заданих VM і виконувати їх на одному і тому ж фізичному ядрі CPU, виключаючи тим самим можливість здійснення атак по стороннім каналах.
  • Запропоновано експериментальна підтримка драйверів зберігання, що дозволяють створювати сховища на базі ФС Gluster, ZFS, XFS і CephFS.
  • Додана підтримка нових сімейств CPU Intel: Icelake і Cometlake.
  • Модуль для ZFS оновлений до версії 0.8.5, а реалізація алгоритму zstd до версії 1.4.5.

Саме таке рішення використано в навчальному процесі при викладанні дисциплін професійної та практичної підготовки «Серверні платформи НРЕ», «Хмарні технології», «Конвергентна мережна інфраструктура» на кафедрі Комп’ютерних наук.

Посилання: https://xcp-ng.org/