УНДІАСД ‒ база практики: ставка та перспективи

12:00, 02-04-2021

На всіх етапах проходження практики ‒ ознайомча, навчальна, виробнича ‒ студент обирає базу практики, орієнтуючись на перспективи набуття фахових знань та умінь, можливості їх застосування у подальшій професійній діяльності.

Тенденція у визначенні баз практики

Сучасною тенденцією у виборі бази практики студентами спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» є ставка на ті установи, де молоді люди оволодівають не лише практичними знаннями й уміннями, але й науковими методиками, методологією наукових досліджень у зазначених сферах діяльності. У тренді баз практики кафедри документознавства та інформаційної діяльності Науково-навчального інститутут менеджменту та підприємництва Державного університету телекомунікацій Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства. Проходження практики в науково-дослідній установі Укрдержархіву є перспективним для тих студентів спеціалізації «Документознавство та інформаційна діяльність», які мають намір продовжувати навчання на другому (магістерському), третьому (освітньо-науковому) та науковому рівнях вищої освіти.

Напрями діяльності УНДІАСД та перспективи засвоєння науково-дослідних практик

УНДІАСД ‒ визнаний лідер у розробленні нормативно-методичної бази діловодства та архівної справи. Оволодіння прийомами підготовки і впровадження загальнодержавних, відомчих стандартів, інструкцій, правил та інших видів нормативно-правових актів, методичних розробок важливе для майбутніх спеціалістів в інформаційній, архівній галузях, які в практичній діяльності будуть розробляти нормативно-правові акти й методики їх застосування на всіх ієрархічних рівнях.

Одним із пріоритетних напрямів діяльності УНДІАСД ‒ здійснення теоретичних та прикладних наукових досліджень з проблем документознавства, архівознавства. У студентів старших курсів, які проходять виробничу практику у цій інституції, є можливість долучитися до розроблення наукових тем та обрати тему для майбутніх дипломних/магістерських робіт, суголосну з тематикою наукових студіювань УНДІАСД, а також брати участь у розробленні концепцій і програм щодо розвитку архівно-інформаційної галузі.

Інформаційно-аналітична діяльність УНДІАСД включає інформаційно-аналітичне забезпечення як державних архівних установ системи Укрдержархіву, так і наукових досліджень в галузі документознавства, діловодства, архівознавства. Долучитися до роботи Відділу науково-інформаційної та редакційно-видавничої діяльності під час проходження практики можна у таких напрямах: участь у підготовці інформаційно-аналітичних оглядів вітчизняних і зарубіжних джерел про стан і тенденції розвитку архівної справи та документознавства; здійснення довідково-інформаційного обслуговування архівних установ та надання їм науково-методичної допомоги; адміністрування веб-порталу УНДІАСД; підготовка до друку періодичних і неперіодичних видань УНДІАСД з документознавства, архівознавства.

Неоціненний досвід практиканти можуть набути в питаннях науково-організаційної роботи: організація та проведення наукових та науково-практичних конференцій, симпозіумів, семінарів/вебінарів, “круглих столів” у тому числі міжнародних; участь у проведенні експертиз наукових праць, дисертаційних досліджень, підручників, посібників з документознавства, діловодства, архівознавства; організація співпраці з компаніями-партнерами.

УНДІАСД активно співпрацює з установами різного профілю у питаннях впровадження інновацій у практику роботи з документами на всіх стадіях їх життєвого циклу. Дослідження питань роботи з електронними документами, їх архівування, зберігання та доступу, цифровізації архівних документів, які активізувалися останнім часом в УНДІАСД, допоможуть практикантам ‒ майбутнім фахівцям - здобути базові знання й практичні навички щодо сучасних технологій у документно-інформаційних комунікаціях.

Теоретична підготовка студентів кафедри документознавства та інформаційної діяльності відповідна компетенціям підприємств/установ/організацій – партнерів кафедри. УНДІАСД є потенційним роботодавцем для наших випускників за освітньо-професійною програмою «Документознавство та інформаційна діяльність» й «Інформаційна аналітика та зв’язки з громадськістю».

Тож, якщо Ви прагнете поєднати свою майбутню роботу в документаційно-інформаційній сфері з науковою діяльністю, доцільно обрати базою практики УНДІАСД.