Дистанційне навчання очима студентів

16:16, 15-04-2021

У квітні, Державний університет телекомунікацій перейшов на режим дистанційного навчання за всіма освітніми програмами і в повному обсязі відповідно до затвердженого розкладу занять на весняний семестр. Викладачі університету проводять лекційні та семінарські заняття, консультації по курсовим і випускним кваліфікаційним роботам з використанням технологій відеоконференцзв'язку, таких як Zoom і Skype, не знижуючи вимог до обсягу досліджуваного матеріалу і контролю знань.

Переважна більшість студентів вважають дистанційну подачу матеріалу повністю зрозумілою, приблизно 80% студентів вважають, що найбільш функціональної для дистанційного навчання є платформа Zoom, а 20% відзначили переваги Skype.

Студенти виділяють як переваги, так і недоліки дистанційного навчання. До переваг дистанційного навчання вони відносять:

• економія часу і зручність спілкування з викладачем;
  • освоєння нових технологій і засобів комунікацій;
  • мобільність і оперативність між викладачами і студентами;
  • розвиток самодисципліни та самоосвіти;
  • миттєвий доступ до лекцій, бібліотекам і іншим електронним ресурсам.

Студенти також відзначають, що підготовка і участь в онлайн-дискусії в цілому викликає менше стресу.

Були визначені студентами недоліки дистанційного навчання:

• відсутність прямого контакту з викладачами і членами групи;
  • труднощі в плані врахування особливостей особистості;
  • слабкий доступ до Інтернету;
  • малий обсяг практичних занять, націлених на реалізацію теоретичних основ в життя і деякі інші.

Дистанційне навчання - порівняно новий спосіб надання освітніх послуг, що дозволяє отримувати нові знання незалежно від місця проживання, віку, статусу. Цей механізм покликаний розвивати мотивацію і самонавчання.

Слід зазначити, що дистанційне навчання вимагає таких якостей як: відповідальність, вміння планувати час, самостійність при виконанні робіт, до чого необхідно звикнути студентам університету.

ВЕЛИЧЕЗНИЙ «ПЛЮС» ДИСТАНЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В ТОМУ, ЩО ВОНИ ДОЗВОЛЯЮТЬ ЛЮДИНІ ВЧИТИСЯ БЕЗУПИННО – ВСЕ ЖИТТЯ!