Шлях до успіху - студенти ННIТ взяли участь у тренінгу компетенції XXI століття

17:39, 11-11-2021

28 жовтня студенти Навчально-наукового інституту телекомунікацій взяли участь у тренінгу "4К: компетенції ХХІ століття". На тренінгу, під керівництвом партнера кафедри  Системного аналізу Пінчук Анни, учасники розвивали навички XXI століття, а саме, креативність, критичне мислення, комунікацію та командну працю.

Саме ці знання та вміння є затребуваними на сучасному ІТ ринку праці.

Студенти на практиці опановували командне навчання для роботи в групах, виконували когнітивні вправи, які допомагають віднаходженню справжньої суті проблеми та розвивати критичне мислення.

Критичне мислення допомагає вирішувати проблеми в умовах нестачі інформації і має чотири складові:

• системний аналіз (здатність визначати зв’язок між змінними у певній системі);
  • аналіз аргументації (здатність робити логічні висновки, спираючись на дані чи твердження);
  • творчий процес (вміння вибудовувати стратегію, теорію, методику чи лінію аргументації на основі сукупності супровідних даних);
  • оцінка (здатність оцінювати якість процесів та рішень).

Під час розробки завдань, представлених як у графічному вигляді, так і у формі дискусій, студенти вчились враховувати точки зору інших людей, координувати ідеї багатьох осіб, вирішувати проблеми в команді, знаходити консенсус та йти на компроміс.

В результаті тренінгу студенти підвищили свій рівень навиків "soft skills", вдосконалили компетенції планування роботи, розподілу завдань. Всі учасники тренінгу отримали сертифікати від компанії партнера.