Заключний етап виконання магістерських робіт студентами кафедри МВТ

13:05, 25-11-2021

Теми магістерських робіт сформовані на кафедрі з урахуванням вимог сучасного розвитку науки і технологій та компетенцій компаній партнерів кафедри – потенційних роботодавців, що є завершальним, в реалізації інноваційного змісту навчання. Важливе місце у визначеному переліку магістерських робіт займають теми розрахунку телекомунікаційних мереж з використанням антен із вузьконаправленою геометрією випромінювання радіосигналу.

Задача побудови зазначених телекомунікаційних мереж є актуальною та важливою в сучасному світі  бездротової передачі інформації. Об’єми даних, які необхідно пересилати за одиницю часу постійно зростають, що неодмінно підвищує вимоги до всіх комплектуючих, що приймають участь у транспортуванні пакетів між абонентами. Для виконання магістерських робіт необхідно провести короткий огляд існуючих характеристик пристроїв прийому та передачі, програмного забезпечення для проведення моделювання та розрахунків діаграми спрямованості сигналу, наприклад, для ультракороткохвильової системи передачі. Для виконання таких обчислень запропоновано використати розповсюджене програмне забезпечення, таке як MATLAB та подібні до нього комп’ютерні програми для математичних обрахунків. Це значно пришвидшує отримання результату та збільшує його точність.

Використовуючи отримані знання, студенти кафедри МВТ успішно вирішують поставленні задачі з проектування та упровадження в дію сучасних телекомунікаційних систем. Проведення таких розрахунків на етапі проектування та побудови мережі з використанням засобів дистанційного розповсюдження та прийому сигналу дозволяє досягти максимальної якості та потужності сигналу, а також мінімізувати затрати по часу та фінансів при подальшій реалізації телекомунікаційних мереж.

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "172 - Електронні комунікації та радіотехніка" кафедри Мобільних та відеоінформаційних технологій та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.