Висококваліфікований фахівець з кіберзахисту – це не тільки теоретично підкований випускник, але і затребуваний фахівець з практичними вміннями і набутими навичками з технічного захисту інформації!

14:29, 28-12-2021

Співробітниками кафедри систем інформаційного та кібернетичного захисту постійно ведеться наукова і практична робота зі студентами з метою підвищення їх професійних навичок і практичних вмінь. Так, наприклад, на кафедрі створено студентський гурток, де студенти можуть самостійно під керівництвом досвідчених фахівців в галузі кібербезпеки створювати як власне обладнання, так і вдосконалювати апаратуру захисту інформації, самостійно розробляти пошукове обладнання для виявлення пристроїв несанкціонованого перехоплення інформації через радіоефір.

Студентами кафедри вже створено: цифровий генератор акустичного шуму для захисту телефонних розмов і кімнат переговорів (рис. 1), постановник радіозавад для мобільних телефонів GSM та DECT стандартів (рис. 2).

Рисунок 1

Рисунок 2

Дипломниками кафедри постійно ведуться роботи у напрямах розробки пошукового обладнання і сучасних портативних антенних систем для виявлення радіозакладних пристроїв, створюються постановники радіозвад та блокувальна апаратура протидії несанкціонованому перехопленню інформації через побічні електромагнітні радіовипромінювання.

Колектив кафедри також проводить власні наукові і практичні дослідження екранувальних властивостей різних типів матеріалів та займається розробкою засобів захисту критично важливих носіїв інформації.

Набутий практичний досвід викладачі кафедри передають молодому поколінню майбутніх «кіберзахисників».