«Комп’ютерні» свята

14:41, 14-02-2017

Кафедра Інженерії програмного забезпечення вітає студентів факультету Інформаційні технології не лише з Днем святого Валентина, а й з неофіційним днем Комп’ютерщика.

Саме в цей день в 1946 році був запущений перший реально працюючий електронний комп'ютер ENIAC.

Були й більш ранні комп'ютери, але це все прототипи і експериментальні варіанти. Якщо вже на те пішло, то першим комп'ютером взагалі була аналітична машина Беббіджа ... Але ENIAC був першим реально працюючим на практичних завданнях комп'ютером. Між іншим, саме від ENIACа сучасні комп'ютери успадкували двійкову систему числення.

ENIAC був розроблений для вирішення однієї із серйозних і потрібних завдань того часу: для обрахунку балістичних таблиць армії. В армії були відділи, які займаються обрахуванням балістичних таблиць для потреб артилерії та авіації. Працювали в цих відділах люди на посади Армійського Калькулятора. Природно, потужності і продуктивності цих «обчислювальних ресурсів» армії не вистачало. Саме тому кібернетики на початку 1943 року приступили до розробки концепції нового обчислювального пристрою - комп'ютера ENIAC.

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "121-Інженерія програмного забезпечення" кафедри Інженерії програмного забезпечення та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.