Інновації дають результат

14:54, 10-05-2019

Викладачі кафедри української мови ННІГПД Державного університету телекомунікацій приділяють велику увагу вирішенню комунікаційних проблем іноземних слухачів Підготовчого відділення.

За статистикою, найбільшою проблемою в Україні іноземці виділяють мовний бар’єр.

Застосовуючи інноваційні методи навчання на заняттях, викладачі кафедри вчать іноземних слухачів Підготовчого відділення вільно спілкуватися українською мовою не тільки в аудиторії, а й за межами університету: у супермаркеті, транспорті, банку та інших громадських місцях. Тобто ця проблема має шлях до вирішення. Він полягає у максимальному рівні комунікації іноземців з українцями, тобто застосування інноваційного методу навчання – занурення у мовне середовище.

Результатом плідної і ефективної роботи викладачів кафедри української мови є підготовка і участь іноземних слухачів Підготовчого відділення до публічних виступів українською мовою на наукових конференціях під час навчання та їх (нині студентів 1-го курсу Державного університету телекомунікацій та інших університетів України) подальша участь, виступи українською мовою у наукових конференціях різних навчальних закладів України.

16 травня 2018 року стала учасником І Міжвузівської конференції для іноземних студентів “Системи освіти в країнах світу” Каубо Аімее з Демократичної Республіки Конго (науковий консультант – старший викладач кафедри української мови ДУТ Стежко С.О.). Вона виступила з доповіддю “Освітня система Демократичної Республіки Конго”, а 23 квітня 2019 року Каубо Аімее взяла участь у XVII Міжнародній молодіжній науково-практичній конференції “Історія розвитку науки, техніки та освіти” в КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Головна мета викладачів кафедри: бути тим маяком для іноземних слухачів Підготовчого відділення, який покаже, що українську мову варто знати, що це престижно. За допомогою того, що іноземці будуть вживати її у своїй країні, буде розвиватися цікавість і інших іноземців до української мови. На думку викладачів кафедри, є декілька переваг того, що іноземці володіють українською:

• знання мови тієї країни, до якої ти приїхав та постійне володіння нею є великою повагою до її жителів;
  • українська мова повинна вживатися тими, хто до нас приїжджає хоча б для того, щоб подолати проблеми мовної адаптації, покращити взаєморозуміння під час спілкування.

Також, важливим є зацікавлення студентів до пізнання науки в Україні. Викладачі кафедри наголошують на престижі нашого університету та доводять це за допомогою цікавих, змістовних та зрозумілих занять.

Спеціалізація: Енергоефективні технології в телекомунікаціях

Енергоефективні технології в телекомунікаціях - це технології, які спрямовані на ефективне (раціональне) використання енергетичних ресурсів в галузі, яка як ніхто потребує їх постійного споживання. Використання меншої кількості енергії для забезпечення того ж рівня енергетичного забезпечення, наприклад, базової станції або центру обробки даних.

Ця галузь знань знаходиться на стику інженерії, економіки, юриспруденції і соціології.

Спеціалізація: Енергоефективні технології в телекомунікаціях