Креативність і толерантність у навчанні мови іноземних слухачів

14:31, 31-01-2020

У своїй діяльності викладачі кафедри української мови Державного університету телекомунікацій на практиці пов’язують розвиток креативності з комунікативним підходом у навчальному процесі.

Реалізація комунікативного підходу у поєднанні з педагогічною толерантністю на практичних заняттях з української мови для іноземних слухачів підготовчого відділення означає, що формування мовленнєвих компетенцій відбуваються шляхом здійснення іноземним слухачем іншомовної мовленнєвої діяльності під пильним, чуйним і толерантним керівництвом викладача.

Тому головним завданням викладачів кафедри є навчити іноземного слухача розмовляти і розуміти українську мову, яку вони можуть застосовувати  у життєвих ситуаціях, стимулювати їх до висловлювань, заохочувати до спілкування, до виконання завдань, без страху помилитися дати неправильну відповідь, у цьому і полягає толерантність викладача.

Потрібно враховувати і позицію іноземного слухача на занятті. Навчання завжди було і залишається працею, але працею, сповненою мислення. Є таке прислів’я – «від киселю зуби ламаються». В цьому парадоксі – глибока народна мудрість: вчитися чомусь треба тільки долаючи труднощі, долаючи їх самостійно. А самостійність – це не відсутність помічника. Самостійність, в першу чергу, – це самостійність мислення, тому заняття викладачі української мови планують так, щоб іноземний слухач  був активним, діяв самостійно і проявляв свою творчість. Враховуючи особливості практичного заняття з української мови для іноземних слухачів підготовчого відділення і реалізуючи креативний підхід до навчання, викладачі кафедри української мови намагаються навчити мови, використовуючи різні креативні методи вивчення.

Освітня програма: Комп’ютерні науки

За освітньою програмою Комп’ютерні науки, спеціальність 122 Комп’ютерні науки (англ. Computer Science, CS) готуються фахівці, що здатні виконувати функції розробника-програміста, спеціаліста по мережах, адміністратора баз даних, системного адміністратора, DevOps Engineer, спеціаліста по тестуванню програм, IT-архітектора. Вони володіють навичками алгоритмічного мислення, уявлення інформації, програмування і проектування комп’ютерних систем. Основні розділи: алгоритми і структури даних, мови програмування, архітектура комп'ютерів, операційні системи і комп'ютерні мережі, розробка програмного забезпечення, сервери і бази даних, штучний інтелект та робототехніка, комп'ютерна графіка, взаємодія людини і комп'ютера та ін.

Освітня програма: Комп’ютерні науки