Арт-технології як ефективний засіб розвитку мовної компетенції на заняттях з української мови як іноземної

13:50, 14-02-2020

На практичних заняттях з української мови для іноземних слухачів підготовчого відділення викладачі кафедри української мови Державного університету телекомунікацій використовують інноваційні методики викладання. Так, цієї п’ятниці для іноземних слухачів організовано практичне заняття із застосуванням  арт-технологій.

У арт-педагогіці активно використовуються такі мистецькі види, як живопис, фотографія,літературна творчість, музика, танці, драматургія, кіномистецтво, орігамі, витинанка тощо.

Не менш важливим є емоційно-експресивне завершення заняття: по-перше, іноземні слухачі відчують себе співтворцями практичного заняття, а по-друге, оцінять власний внесок у спільну працю.

Найповніше методики і техніки арт-педагогіки реалізуються на етапі опрацювання навчального матеріалу, зокрема мовного. Емоційне збудження, яке охоплює особистість, відкриває «друге дихання» і допомагає провести наступний етап заняття в такому самому високому темпі, забезпечити результативність навчальної діяльності.

Цілеспрямоване застосування арт-технологій на заняттях з української мови не лише підвищує рівень знань з української мови,  але і сприяє мотивації слухачів до вивчення мови.

Вдале застосування зазначених технологій дає змогу слухачам подолати мовний бар’єр, страх помилитися, забезпечує розвиток мислення, міцність засвоєння лексичних одиниць і граматичних конструкцій, розширює світогляд слухачів.

Як специфічно-художня форма відображення світу, мистецтво є засобом гармонізації душевного стану людини, надійним джерелом духовного становлення особистості, отже, обов’язковим компонентом навчання і виховання. Воно забезпечує поштовх до реалізації внутрішніх ресурсів особистості, сприяє її гармонійному розвитку.

Арт-педагогічні технології є досить ефективними, адже  вони дають змогу:

– полегшити процес навчання як для слухача, так і для викладача;

– налагодити стосунки між викладачем і слухачами, створити комфортні умови для ведення діалогу;

– забезпечити цілісність розвитку особистості шляхом впливу процесу навчання на її етичну, естетичну, емоційну сфери;

– сприяти адаптації особистості в соціумі (самопізнанню, самовизначенню, самореалізації) на основі залучення до мистецького арсеналу всього людства у різних його видах шляхом власного творчого продукту;

– удосконалити рефлексивну культуру, почуття внутрішнього контролю, необхідного під час навчання.

Основу арт-педагогіки становлять ідеї гуманізації, креативності, та інтегративності.

Спеціалізація: Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси

Проектування, побудова та технічна експлуатація сучасних радіоелектронних пристроїв та систем. Знання сучасної елементної бази яка застосовується при розробці радіоелектронних, телекомунікаційних, електронно-обчислювальних засобів. Створення програмного забезпечення для проектування радіоелектронних пристроїв та систем, систем автоматизованого проектування радіоелектронної апаратури (САПР).

Схемотехнічне проектування вузлів та пристроїв, призначених для генерування, формування, приймання та підсилення радіосигналів. Сучасні знання в області цифрової обробки сигналів та в цифрових методах реалізації радіотехнічних систем.

Спеціалізація: Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси