Інноваційні педагогічні технології на відкритому занятті з української мови

16:17, 27-01-2021

Завідувачем кафедри української мови Навчально-наукового інституту гуманітарних та природничих дисциплін Державного університету телекомунікацій Стежко С.О. було проведено відкрите заняття з іноземними слухачами підготовчого відділення на тему: "Займенник. Відмінювання. Розряди. Синтаксичні функції."

Слухачі на занятті показали вміння самостійно наводити приклади до теми (складати словосполучення), актуалізуючи у такий спосіб уже відому їм лексику та синтаксичні конструкції, а також уміння ставити запитання до нового тексту та спілкуватися.

Хід заняття засвідчив, що іноземні слухачі підготовчого відділення досить добре засвоїли новий матеріал, а також продемонстрували навички аналізу тексту та аудіювання.

Заняття відбулось у робочій, позитивній атмосфері, що сприяє кращому оволодінню новим матеріалом та закріпленню вже пройденого.

Викладачеві вдалося вдало поєднати комунікативну гру, тематично пов’язану з лексикою заняття з досить складною, як для не носіїв мови, темою. Позитивним може стати і залучення наочності, яка стала додатковим потрібним матеріалом для різноманітних лексико-граматичних вправ та комунікативних завдань, які пропонував викладач відповідно до потреб навчання.

Приємно, що на відкритому занятті були присутні колеги а саме: директор ННІГПД Ольховой І.О., директор Організаційно-методичного центру новітніх технологій навчання Сазонов О.О., завідувач кафедри математики Замрій І.В., в.о. завідувача кафедри іноземної мови Камінська І.Т. та викладачі кафедри. Вони на практиці побачили рівень володіння українською мовою іноземними слухачами. У ході обговорення відкритого заняття Замрій І.В. зазначила, що одним з аспектів успішного опанування іноземною мовою є поєднання теорії та практики під вивчення мови.