Застосування сучасних інформаційно-комунікаційних технологій в контексті інноваційного змісту навчання за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування»

15:27, 26-04-2020

Суспільство інформаційних технологій, чи, як його називають, постіндустріальне суспільство, на відміну від індустріального суспільства кінця XIX – середини XX століть, набагато більше зацікавлене в тому, щоб його громадяни були здатні самостійно й активно діяти, приймати рішення, гнучко адаптуватися до зміни умов життя. Це особливо важливо для майбутніх публічних управлінців. Ще недавно вирішити ці завдання було неможливим через відсутність реальних умов для їх виконання за традиційного підходу до освіти, традиційних засобів навчання. За останні рокі такі умови створені в Державному університеті телекомунікацій.

Ці умови забезпечують:

• залучення кожного студента до активного пізнавального процесу, причому не пасивного оволодіння знаннями, а активної пізнавальної діяльності і чіткому усвідомленні, де, яким чином і з якою метою ці знання можуть бути застосовані;
  • співробітництва при рішенні різноманітних проблем, коли потрібно виявляти відповідні комунікативні уміння;
  • широкого спілкування з однолітками з інших навчальних закладів свого регіону, інших регіонів країни і навіть інших країн світу;
  • вільного доступу до необхідної інформації в інформаційних центрах не тільки свого навчального закладу, а й наукових, культурних, інформаційних центрах усього світу з метою формування власної незалежної й аргументованої думки з тієї чи іншої проблеми;
  • постійного випробування своїх інтелектуальних, фізичних, моральних сил для вирішення виникаючих проблем, уміння їх вирішувати спільними зусиллями, виконуючи часом різні соціальні ролі.

Вища школа має створити умови для розвитку особистості, яка володіє вищевказаними якостями. Це завдання вирішить не стільки зміст освіти, скільки інноваційні технології навчання. Широке використання інформаційно-комунікаційних технологій в Державному університеті телекомунікацій дозволяє студентам в будь-який момент часу отримати комплексну інформацію по освітнім програмам та їх компонентам у вигляді інформаційних пакетів та силабусів, розміщених на веб-сторінці Методичне забезпечення кафедри Публічного управління та адміністрування.

Вимоги сьогодення гостро ставлять питання не лише очного навчання, а й у дистанційному, на основі сучасних інформаційних технологій. Саме такому підходу приділяються особлива увага на кафедрі Публічного управління та адміністрування, активно застосовуючи систему дистанційного навчання MOODLE (Modular Object Oriented Distance Learning Environment – модульне об’єктно-орієнтоване динамічне навчальне середовище), котра має, практично необмежені можливості як для студентів, так і для викладачів, створюючи – On-line-простір на всіх етапах освітньої діяльності: під час вивчення студентами навчальних дисциплін (відповідно до навчальних планів підготовки здобувачів вищої освіти), для організації їх самостійної роботи, проведення контролю знань, надання консультацій тощо.

Таким чином, кафедра Публічного управління та адміністрування докладає максимум зусиль для створення найсучасніших умов підготовки кваліфікованих фахівців публічного управління, які вкрай потрібні Україні на сучасному етапі її розвитку.

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "281 - Публічне управління та адміністрування" та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.