Підготовка наших студентів до першого професійного стажування в органах публічного управління: вивчення дисципліни «Державні послуги та маркетинг державних послуг» як підготовка до першої практики в Центрах надання адміністративних послуг

16:08, 13-01-2021

Головною метою вивчення дисципліни «Державні послуги та маркетинг державних послуг» студентами першого курсу, які навчаються за освітньо-професійною програмою спеціальності 281  «Публічне управління та адміністрування» є оволодіння теоретичними знаннями з питань організації надання адміністративних послуг та набуття практичних вмінь і навичок щодо застосування законів, принципів, методів, технологій та процедур в управлінні суб'єктами публічної сфери; набуття вмінь та формування компетентностей, необхідних для виконання функцій та реалізації повноважень керівника (фахівця) суб'єкта публічного адміністрування, в тому числі для органів державної влади та місцевого самоврядування. Серед завдань дисципліни є набуття таких компетентностей:

• здатність виявляти загальні тенденції та можливості розвитку публічної політики щодо організації надання адміністративних послуг, адаптуватися до нових ситуацій у професійній діяльності, науково обґрунтовувати та критично оцінювати стратегічні напрями розвитку на загальнодержавному, регіональному та місцевому рівнях.
  • здатність до узагальнення теоретичних засад у сфері організації надання публічних послуг;
  • здатність до визначення суті, законів, принципів і механізмів надання адміністративних послуг;
  • здатність до оволодіння методами формування, моніторингу та контролю надання адміністративних послуг на рівні суб'єктів публічної сфери, з позицій загально-цивілізаційних цінностей, світового досвіду та осмислення наукових здобутків;
  • здатність до набуття навичок розроблення та впровадження заходів із забезпечення результативного надання адміністративних послуг.

Отримані знання та уміння студенти вже на 2 курсі мають можливість закріпити під час проходження практики в установах-партнерах кафедри , більшість з яких – Центри надання адміністративних послуг в місті Києві.

Саме у ЦНАПах студенти завершують підготовку із блоку професійних дисциплін всіх попереднії трьох семестрів навчання.

І саме для цього з першого курсу наші студенти опановують знання із таких надсучасних дисциплін як:

• «Державні послуги та маркетинг державних послуг» (- надає знання сутності діяльності ЦНАПів в державі та особливості професійної діяльності в них)
  • «Організація діяльності державних службовців» (- надає знання специфіки управлінської діяльності на державній службі та форм і методів її організації. По суті надається розуміння управлінської діяльності в органах державної влади та особливостей державної служби, надаються базові знання із кадрового менеджменту, які потім поглиблюються у дисципліні «Менеджмент кадрових ресурсів»)
  • «Правове забезпечення публічного управління» (- надаються компетенції з правових норм і правил для публічно-управлінської сфери).

Саме програма Ознайомчої практики базується на практичних компетенціях цього блоку. На 3 та 4 курсах програми Виробничої та Переддипломної практик (тренінгів) вміщують блоки інших практичних компетенцій відповідних блоків професійних дисциплін більш високого рівня професійної підготовки із виконанням складних завдань під керівництвом управлінців-практиків.

Таким чином, по закінченню бакалаврату наші студенти можуть працювати на рівні із реальними практиками державно-управлінської сфери та виконувати складні професійні завдання на відповідному рівні.