Слова року

14:06, 15-02-2017

Вивчаючи іноземну мову, вкрай важливо тренувати пам'ять і розширювати словниковий запас.

Один із приємних і неважких способів це робити – постійно читати матеріали на цікаві для себе теми іноземною мовою або навіть просто звертати увагу і намагатися запам’ятовувати цікаві незнайомі слова, нові факти про мову.

Наприклад, чи цікаво б вам було дізнатися, що видавництво Оксфордського університету (Oxford University Press) щорічно вибирає слово року в США і Великобританії?

У 2016 році словом року стало "post-truth" (постправдивий) - прикметник, що позначає «обставини, за яких у формуванні громадської думки об'єктивні факти відіграють меншу роль, ніж емоції і особисті переконання». Це слово з'явилося приблизно 20 років тому, але стало популярним завдяки референдуму про вихід Великобританії зі складу ЄС і президентської виборчої кампанії в США. В результаті "постправдивий" випередив інших конкурентів, серед яких Brexiteer (людина, що підтримує Brexit) і chatbot (програма, здатна імітувати спілкування з користувачами).

У 2015 словом року вперше стало не слово, а значок емодзі - "смайлик зі сльозами радості".

Слово 2014 року - vape (курити електронну сигарету) досягло вершини своєї популярності після того, як в Лондоні відкрилося перше кафе для вейперов, а в Нью-Йорку пройшли протести проти заборони куріння електронних сигарет в приміщенні.

Слово 2013 року - selfie (селфі) - з'явилося восени 2002 року на одному з австралійських веб-форумів. А десять років потому воно стало популярно настільки, що випередило в рейтингу bitcoin (біткоін, віртуальна валюта), unlike ("розлайкати") і binge-watch (запоєм дивитися серіали).

У 2016 році в Оксфордський словник англійської мови було офіційно внесено близько 1,500 неологізмів. Наприклад, у другій половині року в ньому з'явилися glam-ma («гламурна» бабуся), YouTuber (активний користувач YouTube) та upstander (людина, яка діє в підтримку того, на кого чинять тиск або з кого глузують, антонім до слова bystander - сторонній спостерігач).

Чи знали ви якісь із цих 12 перелічених англійських слів? Напевно ж, так! «Селфі» і «біткоін» часто вживаються і в українській. Спробуйте запам’ятати і використовувати при нагоді решту - і ви станете на крок ближче до володіння сучасною англійською мовою!