Актуальний онлайн ресурс – масовий відкритий онлайн-курс (МВОК)

12:19, 12-06-2019

Застосування технологій електронного навчання та доступ до Інтернету сприяли появі та стрімко зростаючій популярності Масових Відкритих Онлайн-курсів, які забезпечують високий рівень навчання та перспективи кар’єрного росту.

Масовий відкритий онлайн-курс - навчальний курс з масовою інтерактивною участю із застосуванням технологій електронного навчання та відкритим доступом через Інтернет, одна з форм дистанційної освіти. В якості додатків до традиційних матеріалів навчального курсу, таких як лекції, відео, читання і домашні завдання, масові відкриті онлайн-курси дають можливість використовувати інтерактивні форуми користувачів, які допомагають створювати і підтримувати спільноти студентів, викладачів і асистентів.

Масові відкриті онлайн-курси з'явилися в галузі дистанційного навчання в 2008 році, і їх популярність значно зросла в 2012 році, коли такі проекти, як Coursera, Udacity і Udemy, залучили перші інвестиції.

Поява і зростаюча популярність навчання на основі відео привели до безпрецедентного зростання масових відкритих онлайн-курсів (MВOК). MВOК стають популярними з кожним днем, але не всі з них обіцяють перевершити традиційну перспективу електронного навчання. Проте, основна парадигма MВOК як чудового засобу навчання ширшої аудиторії отримує все більше визнання.

Open edX і Coursera є одними з найбільш популярних відкритих платформ для розміщення MВOК. Для учнів це джекпот - більшість курсів і навчальних матеріалів доступні безкоштовно, ви платите тільки за підтвердження свого навчання і отримання сертифікату.

Одними з найбільш популярних і успішних MВOК є ті, які пропонуються провідними університетами та освітніми установами, такими як Массачусетський технологічний інститут та Стенфордський університет. MВOК, розроблені цими постачальниками курсів, забезпечують високий рівень навчального і технічного значення, а також обіцяють можливості для кар'єрного зростання, на відміну від багатьох звичайних курсів електронного навчання.

Платформи MВOК і простота їх будови, санкціоновані досягненнями в області освітніх технологій, ще більш пророкують багатообіцяюче майбутнє для MВOК.