Важливість використання навчальних платформ у вивченні іноземної мови

10:53, 27-04-2020

У вивченні іноземної мови дуже важливим є розвивати здатність до пошуку знань та вміння працювати самостійно над заданим матеріалом, вміння матеріал опрацьовувати, аналізувати, робити висновки та створювати щось нове на базі певного матеріалу. Всі ці вміння можна розвивати за допомогою проходження курсів на навчальних платформах, де розробники курсу дають певний матеріал для опрацювання і на основі нього студенти створюють щось нове та опановують новий матеріал.

Існує дуже багато таких навчальних платформ, де можна вибрати цікавий курс, що стосується саме Вашої спеціальності, проходити його і поглиблювати свої знання із іноземної мови (тому що всі курси створені провідними університетами світу і написані англійською мовою).

І сьогодні хотілося б звернути увагу та розібрати детально роботу з платформи на прикладі такого сайту, як edx.org.

Цей сайт дуже цікавий тим, що в ньому є можливість отримати не тільки знання із обраної галузі, а і у поглибленому вивченні англійської мови.

Там дуже багато цікавих курсів із різних галузей знань, що підходять саме студентам нашого університету (програмування, менеджмент, маркетинг, соціологія, технології і т.д.). Дані курси будуть корисні і для всіх, хто хоче поглиблено навчитися галузевої іноземної мови на рівні міжнародного мовного стандарту В2.

Також там є курси, які дають змогу підготуватися до здачі мовних тестів, наприклад, TOEFL, і в майбутньому можна отримати відповідний сертифікат.

Під час курсу йде розвиток усіх необхідних вмінь та навичок для засвоєння іноземної мови, а саме:

• Читання – даються статті та книги для опрацювання;
  • Письмо – даються письмові завдання до виконання і участь у обговоренні на дошках обговорення (dashboards);
  • Аудіювання – прослуховування відеороликів та презентацій і виконання по ним завданнь. Цікавим є те, що розробники курсів є представниками різних країн та національностей, тому у слухачів є чудова нагода навчитися слухати, чути і розбирати як різні варіанти англійської мови, так і різні варіації вимови деяких слів.
  • Говоріння – проєктна робота та створення відеопрезентацій.
  • Відповідно, для участі у всіх цих видах діяльності необхідно мати знання з граматики (щоб правильно робити письмові вправи), фонетики (щоб сприймати на слух інформацію і самому правильно вимовляти слова), лексики (розуміти значення слів).

Дані курси розраховані на два режими роботи.

Перший режим – звичайний, без отримання сертифікату. В ньому доступні всі завдання, окрім деяких тестів. Проходження курсу безкоштовне.

Другий режим – платний, з отриманням сертифікату. В ньому даються додаткові тестові завдання з пройденого матеріалу. По закінченню курсу видається сертифікат про проходження курсу.

Існує також багато інших платформ для навчання, де є можливість пройти курс безкоштовно із отриманням сертифікату. Це все залежить від розробника. В будь-якому випадку, у кожного є можливість отримати та розвинути безцінні знання, вміння та навички (галузеві та загальні), які точно знадобляться кожному в житті та роботі.

Статтю підготувала
старший викладач кафедри іноземних мов
Тверденко Галина Миколаївна