Як покращити вимову іноземною мовою?

13:01, 23-09-2020

Правильна вимова – основа порозуміння у спілкуванні іноземною мовою.

Бажано поставити правильну вимову із самого початку вивчення іноземної мови, тому що перевчитися говорити складніше, ніж навчитися говорити правильно спочатку. Але, навіть, якщо Ви хочете покращити вимову, то перевчитися – ніколи не пізно, потрібно лише докласти трішки більше зусиль.

Освоїти навички правильної вимови можна за допомогою таких порад.

1. Визначити, який варіант вимови Вам найбільше подобається.

Як відомо, в багатьох мовах є декілька варіантів, тому перше – треба обов’язково визначити, який варіант мови Ви бажаєте вивчити. Так, у вивченні англійської мови найбільш популярними є британський та американський варіанти.

1. Необхідно тренувати вимову окремих звуків.

В кожній мові є набір особливих звуків, які відрізняються від звуків рідної мови. Так, наприклад, під час вивчення англійської мови у студентів іноді бувають труднощі із читанням буквосполучення th в різних словах, правильною вимовою звука /r/. На них треба звернути увагу.  Зазвичай, правильну вимову звуків починають із вивчення алфавіту та читанням слів по буквах.

1. Правильне заучування слова.

Під час вивчення нових слів, важливо одразу визначити, як правильно читати слово. Для цього необхідно послухати правильну вимову слів обраного варіанту мови у одному із онлайн-словників, наприклад, wooordhunt.ru. Краще послухати правильну вимову та обов’язково самостійно проговорити слово вголос декілька разів, щоб навчитися говорити правильно і впевнено.

Для перевірки правильності вимови звуків можна користуватися онлайн ресурсом speechpad.pw, який коректно працює через Google Chrome. Цей ресурс дозволяє записати свою вимову (слова або речення), потім він показує правильну вимову звуків у відсотковому співвідношенні. У випадку, якщо Ви вимовили слово неправильно, то ресурс покаже зовсім інше слово. Це допоможе Вам зрозуміти, над якими звуками необхідно ще працювати. Тому, цей сайт дуже корисний для перевірки та корегування власної вимови іноземною мовою.

1. Необхідно слідкувати за наголосом та інтонацією.

Найбільш значущі частини речення повинні бути наголошеними. Обов’язково звертайте увагу на те, що розповідне речення говориться із спадаючою інтонацією, а питальне – із висхідною. А бувають речення із декількома різними інтонаціями в одному реченні. Бажано вчитися повторювати фрази за спікерами, щоб навчитися інтонувати речення правильно.  Також, треба звернути увагу на те, щоб говорити чітко і голосно.

Вчитися правильній вимові можна у носіїв англійської мови на сайті engvid.com, у розділі Pronunciation.

1. Робота над швидкістю вимови.

Англомовні люди говорять доволі швидко. Усім, хто вивчає іноземну мову, треба намагатися говорити теж швидко, але не як скоромовку, а щоб це було природньо. Для цього треба навчитися говорити іноземною мовою в тому ж темпі, в якому Ви говорите рідною мовою.

Щоб покращити навички швидкої вимови, можна користуватися вправами на швидкість читання (читати спочатку повільно, а потім швидше і швидше, читати на час), вчити скоромовки. Тренуватися говорити природньо можна спочатку на окремих словах, поєднуючи їх у фрази, а потім говорити вже реченнями.

Ось за допомогою таких нескладних порад у кожного є можливість покращити або одразу зробити свою вимову красивою та зрозумілою для носіїв мови.

Бажаємо успіхів!

Науково-методичне повідомлення підготувала
старший викладач кафедри ІМ Тверденко Г.М.