Як успішно пройти співбесіду англійською мовою. Поради студентам від викладачів ДУТу (Частина 1)

13:45, 28-10-2020

Процес пошуку омріяної роботи випускнику ДУТу істотно полегшується, якщо ви вмієте написати гарне резюме, яке розкриває ваші позитивні, індивідуальні та сильні сторони, досвід роботи та навчання.  Якщо ж резюме готове, але немає Curriculum Vitae (CV) для міжнародної компанії – не забудьте скласти його відповідно до чинних іноземних вимог.

Після написання усіх потрібних документів, ви, скоріш за все, шукаєте вакансії, які відповідають вашим вимогам та побажанням, а також готуєтесь до співбесіди. Співбесіда - це великий стрес для кожного з нас, особливо якщо співбесіду потрібно проходити англійською мовою…

Та все не так страшно, як вам здається, якщо ви будете керуватись певними порадами, які ми маємо для вас. Тож пропонуємо вам ознайомитись з ними та впевнено пройти співбесіду англійською з легкістю

Налаштуйтесь на потрібну хвилю

За декілька днів до співбесіди спробуйте зануритись в англомовне середовище – дивіться фільми, передачі, слухайте музику, читайте статті англійською. Підійдуть будь-які цікаві для вас матеріали, які допоможуть налаштуватись на англомовну бесіду.

Справте гарне перше враження

Вважається, що інтерв’юери можуть зрозуміти, чи підходить кандидат для певної посади всього лише за дві секунди. Тому дуже важливо справити гарне враження максимально швидко. Необхідно використати формальні привітання - Good morning/afternoon/evening. Якщо ви проходите співбесіду з носієм мови - не забувайте про певні культурні особливості: підтримуйте зоровий контакт, посміхайтесь, обов’язково потисніть руку інтерв’юеру, не залежно від статі. Ваше рукостискання не має бути занадто сильним або слабким. Воно зазвичай супроводжується фразами – It’s nice to meet you/ Pleased to meet you

Не забувайте про слова ввічливості

Навіть в такій стресовій ситуації, як співбесіда, не слід забувати про ввічливість. Слід використовувати формальну англійську.

Якщо ви хочете подякувати співрозмовнику:

• Thank you very much
  • I’d like to thank you
  • I am much obliged.

Якщо Вам потрібно вибачитись, ці вислови вам допоможуть:

• I am very sorry
  • I apologize
  • I beg your pardon
  • Excuse me
  • My apologies.

Не соромтесь попросити, що вам потрібно – ковток води, пройти до вбиральні чи будь-що інше:

• Might I sit down?
  • May I have a glass of water?
  • Could you tell me where the bathroom is, please?

Науково-методичну новину підготувала
ст. викладач кафедри іноземних мов Гандзюра Л.О.

За матеріалами greenforest.com.ua