Словосполучення англійської мови

18:35, 01-06-2021

Чи знаєте Ви що таке колокації та що англійці часто використовують їх у повсякденному житті. Колокації – це комбінація двох або більше слів, які формують стійке словосполучення. У колокаціях один компонент вибирається за змістом, а другий залежить від першого і визначається традицією. Носії англійської мови люблять використовувати їх у розмові, і ви часто зустрічаєте їх у книгах, телевізійних шоу та фільмах.

Існують різні типи колокацій:

• Сталі (сильні) колокації, де зв’язок між двома словами цілком фіксований і обмежений, наприклад як з дієсловами “make” і “do”.
    Make the bed – застеляти ліжко;
    Do homework – робити домашню роботу;
  • Слабкі – колокація, де слово може співпрацювати з багатьма іншими словами, наприклад big+ apartment, beach, car, camera, chance.

Існує кілька різних типів колокації, складених із поєднань дієслова, іменника, прикметника тощо:

• adverb + adjective: completely satisfied;
  • adjective + noun: excruciating pain;
  • noun + noun: a surge of anger;
  • noun + verb: lions roar;
  • verb + noun: commit suicide;
  • verb + expression with preposition: burst into tears.

Деякі найпоширеніші колокації складаються з дієслова та іменника, що використовуються у повсякденних ситуаціях. Розглянемо деякі з них:

1. to save time – економити час;
  2. to make progress – робити успіхи;
  3. to give a presentation – презентувати;
  4. to pass/to fail an exam – здати/провалити екзамен.

Колокації часто використовуються в ділових та робочих умовах. Давайте наведемо декілька з них:

1. to open an account – відкрити рахунок;
  2. to forgive a debt – закрити очі на борг; пробачити борг;
  3. to key in a PIN – ввести пароль;
  4. hard-earned money – важко зароблені гроші.

Як вивчити колокації?

1. Намагайтесь розпізнати їх, коли бачите і чуєте.
  2. Розглядайте спочатку їх окремо і потім вчіть одним блоком.
  3. Коли вчите слово, записуйте інші слова, які можуть поєднуватись з ним.
  4. Читайте декілька раз, повторюйте регулярно та використовуйте їх у контексті.
  5. Вчіть колокації по темі (гроші, погода чи сім’я) чи певним словом (to take an action, to take an exam, to take a chance)

Науково-методичне повідомлення підготувала
 старший викладач кафедри Англійської мови Микитюк А.Д.