Комунікативна методика як найкращий спосіб вивчення англійської мови

17:31, 14-09-2021

У Державному університеті телекомунікацій почався новий навчальний рік. Студенти відпочили, набралися сил, і готові до підкорення нових навчальних вершин.

Викладачі кафедри англійської мови не тільки відпочивали, але й підвищували свою кваліфікацію, відвідуючи семінари, вебінари, конференції та майстер класи. Особливу увагу наші викладачі приділили вдосконаленню навичок використання в роботі комунікативної методики, і готові продемонструвати їх своїм студентам.

На сьогоднішній день комунікативна методика це найефективніший спосіб вивчення англійської мови, який підходить абсолютно всім. Вона спрямована на розвиток вміння невимушено говорити на різні теми. Чим більше і частіше учень говорить англійською, тим швидше вчиться формулювати свої думки. А на заняттях c використанням комунікативної методики студенти будуть розмовляти більшу частину уроку. Основний навик, над вдосконаленням якого працює комунікативна методика, це вміння говорити коректно. Студентів навчають не тільки говорити на різні теми, але і при цьому стежити за правильністю мови. Мовний бар'єр частіше всього розвивається від того, що людина боїться допустити помилку в розмові. І з цим страхом успішно бореться комунікативний підхід: розвитку навичок говоріння присвячено до 70% часу уроку.

Основні принципи комунікативної методики викладання англійської мови:

• Розмовляємо вільно з першого уроку. На кожному уроці студенти опановують кількома десятками слів і фраз, відразу ж використовуючи їх в розмові. Це дозволяє швидко звикнути до звучання мови, попереджає появу мовного бар'єру.
  • Грамотна і побіжна мова. Вивчаючи мову за цією методикою, студентам не потрібно вибирати: говорити вільно або говорити правильно. Мова буде швидкої й грамотної одночасно.
  • При навчанні використовуються сучасні посібники. Ретельно опрацьовані англомовні підручники містять захоплюючий і, найголовніше, практичний матеріал, який учні зможуть використовувати у своїй майбутній професії, а також в звичайному житті.
  • Викладач проходить зі студентом три стадії навчання: engagement (залучення), study (вивчення) і activation (активація матеріалу - використання). На стадії engagement педагог залучає учня в процес навчання: ініціює захоплюючу дискусію, пропонує обговорити картинку або відео. На стадії вивчення студенту пояснюють граматичну тему і використання нових слів і виразів, тобто працюють над розширенням словникового запасу і оволодінням граматикою. На стадії активації знань студент виконує різні вправи для закріплення нової граматики і слів. Це може бути продовження обговорення теми, але вже із застосуванням отриманих знань.

Побажання студентам від викладачів на новий навчальний рік прості. Відвідувати заняття з англійської мови, слухати і чути свого викладача, вчитися з задоволенням і намагатися говорити англійською.

Науково-методичне повідомлення підготувала
старший викладач кафедри Англійської мови Холл Т.О.