Міжкафедральний науково-методичний семінар

09:53, 28-09-2015

24 вересня 2015 року кафедра документознавства та інформаційно-аналітичної діяльності спільно з кафедрою управління інноваційною діяльністю провели міжкафедральний науково-методичний семінар за темою:

Неформальні методи навчання: перспективи, можливості, виклики

Суспільство, в якому ми живемо, весь час розвивається та змінюється. Виникають нові сфери відносин, нові спеціальності, які формують нові дисципліни.

Вища школа України перебуває у стадії реформування. Це обумовило пошук нових форм та технологій навчання.

Посткласична методологія навчання докорінно відрізняється від класичної насамперед місцем і роллю основних учасників навчального процесу: викладача і того, кого навчають, а також їх взаєминами, змістом і характером діяльності.

Сама ситуація спілкування викладача зі студентом формує досить значний комплекс особистісних якостей студентів. Вони стають більш самостійним, оскільки аналіз ситуації потребує індивідуальної активності в осмисленні конкретної ситуації.

Під час семінару обговорювалися нові прогресивні методи навчання та можливість впровадження цих методів у навчальному процесі.

У виступах присутніх: Петькун С.М., Гудзь О.Є., Колодіної Л.С., Бортник О.В., Зозулі Н.Ю., Стежко С.О. було порушено питання пошуку нових форм та технологій навчання.

Одним із шляхів підвищення продуктивності форм неформальної освіти є застосування в навчальному процесі різноманітних інтерактивних методів. До такихметодів відноситься ситуативний (кейс-стаді). Мета застосування даного методу – це підготовка висококваліфікованого фахівця зі знаннями, вміннями і навичками, які забезпечать йому конкурентноспроможність на ринку праці.