КАРАНТИН – це НЕ КАНІКУЛИ: система дистанційного навчання на кафедрі документознавства та інформаційної діяльності

10:30, 26-03-2020

Дистанційне навчання = Освіта через інтернет = Навчання з використанням інформаційно-комунікаційних технологій = Електронна освіта – усі ці назви несуть у собі одне смислове навантаження.

Сьогодні щоб здобути освіту, не обов’язково знаходитись поруч з викладачем, інтернет дає змогу зробити навчання по-справжньому повноцінним та всеохоплюючим. Система Moodle, запроваджена в Державному університеті телекомунікацій, забезпечує iнтерактивну взаємодiю викладачiв та студентiв, які мають повний доступ до навчально-методичних комплексів з усіх дисциплін (програми, дидактичні матеріали, методичні рекомендації до виконання практичних/лабораторних/самостійних робіт тощо).

З метою безперервного освітнього процесу та якісного надання знань студентам, на період карантину навчання на кафедрі документознавства та інформаційної діяльності нашого університету відбувається дистанційно. Викладачі кафедри комунікують зі своїми студентами онлайн, проводять заняття за допомогою освітньої платформи Moodle, скайп-заняття, інформують про розміщення навчального матеріалу, дають додаткові завдання, визначають дедлайни, оцінюють роботу студентів тощо.

Студенти, які навчаються за освітніми програмами «Інформаційна аналітика та зв’язки з громадськістю», «Документознавство та інформаційна діяльність» отримали комплекти опорних конспектів лекцій та методичних рекомендацій, потрібних для навчання; збірники завдань та робочі зошити, розроблені для продуктивного самостійного опанування дисциплін; каталоги навчальної та методичної літератури.

Робота викладачів кафедри документознавства та інформаційної діяльності спрямована на максимальне забезпечення якісного навчального процесу.

Крім цього, розроблено спеціальні рекомендації щодо організації самостійної роботи студентів, серед яких:

• шановний студенте, потрібно розуміти, що карантин – це не канікули чи час для відпочинку, тому слід продовжувати навчання, графік має залишатись таким, як і в навчальний період;
  • бажано мати чітко визначені робочі години для виконання завдань онлайн;
  • важливо, аби робота відбувалася з певними проміжками часу із перервами на відпочинок;
  • наш вихід – самоорганізація, адже фахівець XXI століття – це людина, яка не тільки вільно володіє сучасними інформаційними технологіями, а й постійно підвищує та вдосконалює свої  теоретичні і практичні навички. Набуття нових знань значно розширює можливості самореалізації і сприяє в майбутньому кар'єрному зростанню.

Сьогодні дистанційне навчання на кафедрі документознавства та інформаційної діяльності – важлива складова інноваційної освітньої моделі, активно впроваджуваної у Державному університеті телекомунікацій!