За електронним документообігом – майбутнє!

17:46, 22-04-2020

Організаційні заходи пов’язані з карантином під час спалаху епідемії коронавірусу, якими охоплений весь світ від початку 2020 року, якнайяскравіше довели переваги інформаційного суспільства над попередніми формаціями. Навчання та робота були продовжені за допомогою інформаційних технологій. Серед іншого компанії світу та України масово апробували і з’ясували безсумнівну ефективність систем електронного документообігу, за умови коли робітники знаходяться на віддаленому режимі роботи. Саме ефективність цих систем у звичайному і надзвичайному режимі праці і дають підставу стверджувати, що електронний документообіг – це  майбутнє діловодства.

В Україні в організаціях різного спрямування, форм власності та обсягів виробництва впроваджені різні системи електронного документообігу, зокрема – “АСКОД”, “Діло”, “ДОК Проф”,“Megapolis документообіг”, “OPTIMA-WorkFlow” та ін. Теоретичному та практичному вивченню особливостей функціонування та застосування систем електронного документообігу присвячений курс “Сучасні системи управління електронним документообігом”, який опановують студенти, що вчаться за освітніми програмами “Документознавство та інформаційна діяльність» та «Інформаційна аналітика та зв’язки з громадськістю”.

Для безпосередньо практичного опанування систем електронного документообігу на кафедрі документознавства та інформаційної діяльності створено єдину в Києві навчально-практичну лабораторію “Віртуальний офіс” (ауд. 518), яка працює на основі обладнання останнього покоління компаній – партнерів кафедри та сучасних програмно-апаратних комплексів і програмного забезпечення: Центру комп’ютерних технологій “ІнфоПлюс” (система електронного документообігу “АСКОД”) та Компанії “НетКом Технолоджи” (система електронного документообігу “Діло”).

Вже зараз стає все більш очевидним - після перемоги над коронавірусом людство обов’язково перегляне засади виробничої організації в бік її віртуалізації, що обов’язково викличе потребу у кваліфікованих фахівцях, зокрема й обізнаних в електронному документообігу. Після сумлінного навчання і оволодіння необхідними навичками, студенти кафедри отримують сертифікати Центру комп’ютерних технологій “ІнфоПлюс” та Компанії “НетКом Текнолоджи”, продукти яких (системи електронного документообігу) впроваджено в багатьох підприємствах/установах/організаціях різного профілю та форм власності, а також в органах державного управління всіх рівнів, що дає широкі вектори працевлаштування для випускників кафедри.