Матеріально-технічне забезпечення освітнього процесу в Державному університеті телекомунікацій

15:45, 25-06-2021

У Державному університеті телекомунікацій першочергову увагу приділено матеріально-технічній базі. Саме за цим показником у світі визначають якість підготовки майбутнього спеціаліста. Акредитаційні комісії, які працюють протягом останніх п’яти років в університеті, у своїх звітах акцентують увагу на потужній матеріально-технічній базі закладу вищої освіти. Порівняно з іншими ВНЗ України Державний університет телекомунікацій лідирує в технічному устаткуванні кожної аудиторії.

В Університеті є аудиторії та приміщення загального користування й згідно з розпорядженням ректора – Володимира Борисовича Толубка – кожна кафедра відповідає за оснащення своїх лабораторій тією апаратурою, програмним забезпеченням, наочними матеріалами, які необхідні для навчання висококваліфікованих фахівців за конкретною освітньою програмою.

Для підготовки спеціалістів за освітніми програмами «Документознавство та інформаційна діяльність», «Інформаційна аналітика та зв’язки з громадськістю» випускова кафедра документознавства та інформаційної діяльності має дві, обладнані новітньою технікою останнього покоління, навчально-дослідні лабораторії.

Навчально-лабораторна база «Віртуальний офіс» - це єдиний в Україні навчально-практичний майданчик, організований разом із партнером кафедри - Центром комп’ютерних технологій «ІнфоПлюс», де на надсучасні комп’ютери установлено ліцензійне програмне забезпечення системи електронного документообігу АСКОД - програмне забезпечення «АСКОД Корпоративний», «АСКОД WEB», «АСКОД Мобільний». Наша «Віртуальна лабораторія» має ексклюзивне право не лише на використання цього ліцензійного продукту, а й надання ліцензійних сертифікатів нашим студентам. Сьогодні наявність сертифіката - це показник для роботодавця сформованих ґрунтовних практичних умінь у претендента на посаду. Згідно з указами Президента України та європейськими стандартами про екологію електронний документообіг впроваджують в усі установи нашої держави. І фахівці з навичками роботи в системі електронного документообігу – це актуальна вимога часу.

До аудиторного фонду кафедри, що використовується для забезпечення навчального процесу, належить і лекційна аудиторія 506. Це світле, комфортне приміщення на 80 посадкових місць. Тут установлено мультимедійний проектор, інтерактивну дошку, передбачено закупівлю комп’ютерної апаратури з під’єднанням до мережі Internet.

У розпорядженні кафедри - копіювальні апарати, сканери, мультимедійні проектори, які використовують у навчальній, методичній, науковій діяльності здобувачі вищої освіти та викладачі.

Для наших студентів створено сприятливі умови для самостійної роботи в лабораторіях кафедри.

Протягом останнього року розроблено ряд практичних занять із копірайтингу, ділових комунікацій, сучасних систем електронного документообігу з урахуванням актуальних потреб суспільства; підготовлено до друку посібники, методичні матеріали із фахових дисциплін, які забезпечує професорсько-викладацький склад кафедри.

Відповідно до розпоряджень ректора щорічно проводиться моніторинг матеріально-технічного забезпечення кафедри документознавства та інформаційної діяльності, що дозволяє систематично оновлювати устаткування та підвищувати якість викладання дисциплін.

Отже, матеріально-технічна база кафедри документознавства та інформаційної діяльності цілком готова до навчання студентів, які здобувають знання та практичні навички за освітніми рівнями «бакалавр» та «магістр».