Освітній процес в умовах епідеміологічної ситуації

09:15, 04-11-2021

Зважаючи на реалії сьогодення, у зв’язку  з поширенням коронавірусної хвороби,  кураторами усіх курсів було проведено виховну годину про дотримання протиепідемічних заходів під час навчання.

Так, доцент кафедри документознавства та інформаційної діяльності Перевертень Н. С., на зборах першого курсу, наголосила на основних правилах, виконання яких, допоможе зберегти, як своє власне здоров’я, так і здоров’я оточуючих:

• тримайтеся подалі від інших людей, якщо ви захворіли та обов’язково одягайте одноразову медичну маску;
  • намагайтеся дотримуватись дистанції не менше 2 м від осіб, що знаходяться поряд з вами;
  • не слід приходити в аудиторію та інші публічні місця до повного одужання;
  • контактуйте з викладачами, друзями та рідними по телефону, у месенжерах, електронною поштою, тощо;
  • якщо погіршилось ваше самопочуття, попередьте тих, з ким ви напередодні найбільше контактували, щоб вони уважно спостерігали за своїм станом і, за необхідності, почали приймати профілактичні заходи;
  • під час недуги не лінуйтесь лікуватись, приймати ліки за призначенням, багато вживати рідини, відпочивати, слідкувати за динамікою стану здоров’я, щоб якнайшвидше одужати.

Для тих, хто мешкає у гуртожитку:

• якщо у Вас є сусіди по кімнаті, порадьтесь та знайдіть можливість ізоляції кожного під час недуги, інформуйте обов’язково кураторів, які підкажуть оптимальне рішення;
  • підтримуйте зв’язок з медичним кабінетом гуртожитку, вони повинні знати про Ваш стан і також допоможуть і підкажуть, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Респіраторні захворювання, такі як COVID-19, дуже легко поширюються, до того ж, симптоми можуть бути відсутні чи майже відсутні, і людина не усвідомлюючи небезпеки є розповсюджувачем хвороби. Щоб зменшити та унеможливити процес захворюваності слід дотримуватись загальних рекомендацій Міністерства охорони здоров’я. https://moz.gov.ua/article/news/rekomendacii-dlja-gromadjan-schodo-koronavirusu-2019-ncov

А також,

• намагайтеся не ділитися посудом з тими, хто хворіє;
  • дезінфікуйте поверхні;
  • провітрюйте приміщення;
  • уникайте місць, де збираються великі групи людей (концерти, фестивалі, спортзали), особливо якщо ви схильні до високого ризику ускладнень респіраторних захворювань (наявні хронічні захворювання дихальної, серцево-судинної систем);
  • намагайтеся налагодити спілкування в онлайн режимі, щоб уникнути особистого контакту з людьми, які можуть бути хворі.

Зупинити поширення вірусів можливо, якщо виконувати кашльовий етикет. Тобто, при кашлі або чханні прикривайте ніс і рот, що допомагає попередити поширення вірусу. Якщо немає можливості вимити руки, обробіть їх антисептиком. Не забувайте носити і міняти маску!

Точний термін виживання вірусу SARS-CoV-2 поки невідомий, проте очищення поверхонь і об'єктів, до яких часто торкаються, знижує ймовірність бути інфікованими. Вірус поширюватися під час дотику до зараженої поверхні, а потім до обличчя. Слід ретельно і часто мийте руки з милом і теплою водою. Якщо немає такої можливості, використовуйте антисептик для рук з вмістом спирту не менше 60% та інші дезінфікуючі засоби. Завжди дотримуйтесь інструкцій з використання дезінфікуючих засобів на етикетці продукту.

Міністерство охорони здоров’я на офіційному сайті  https://moz.gov.ua/article/health/najposhirenishi-fejki-pro-vakcinaciju-vid-covid-19 зазначає найбільш розповсюджені міфи (фейки) щодо вакцинації. Аналізуйте та оцінюйте сучасний інформаційний простір.

Ще в 2019 Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) вперше внесла у щорічний список глобальних загроз людству відмову від вакцинації https://moz.gov.ua/article/news/vooz-vidmova-vid-vakcinacii-e-globalnoju-zagrozoju-ljudstvu.

Викладачі кафедри та куратори груп наголошують на необхідності слідувати рекомендаціям Міністерства охорони здоров’я, не займатись самолікуванням, не піддаватись маніпулятивному впливу, відповідально ставитись до себе та оточуючих! Звісно, імунізація комусь дається легше, комусь – тяжче. Однак, вона гарантує, що ви виживите або ж перехворієте в більш легкій формі.

Бажаємо усім міцного здоров’я! Тільки разом ми подолаємо усі негаразди!