ФОРМУВАННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ АКТИВІВ НА КАФЕДРІ РАДІОТЕХНОЛОГІЙ

11:59, 23-04-2015

Ще років тридцять тому наше суспільство не було стурбоване проблемами інтелектуального капіталу. Нині його постійно зростаюча значущість відображає все більшу залежність організацій від нематеріальних активів. Кожен день виникають інфокомунікаційні компанії нового типу, що мають більшою мірою нематеріальні активи. Вони виробляють безліч нематеріальних продуктів, які розповсюджуються електронним способом в просторі Інтернету. Це компанії, основним ресурсом яких є знання. Їх продукти існують в цифровій формі, і самі вони дійсно можуть бути підприємствами третього тисячоліття. Світ змінюється, вимагаючи пошуку нових способів моніторингу та управління такими організаціями.
Радіотехнології нового покоління виступають локомотивом світового прогресу і є основою конкурентоспроможності провідних економік світу. Завдяки накопиченому інтелектуальному потенціалу, Україна має шанс для прориву на ринку інфокомунікаційних технологій, володіючи молодою, але швидко зростаючою даною індустрією.
Сьогодні ринки вже оцінюють організації не тільки за її матеріальними, а й нематеріальними активами.
Термін "інтелектуальна власність" зазвичай вживають щодо патентів, авторських прав, торгових знаків, виробничих секретів, оригінальних технологій і ноу-хау.

Патент як право власності, надане винахіднику державою, є виключним, що означає монопольне володіння ним власником протягом обумовленого часового періоду, а також недопущення інших суб'єктів до створення, копіювання або продажу даного винаходу. Створивши новий продукт, організації часто намагаються захистити його великою кількістю патентів, розділених по кожній деталі або частини, що в сукупності називається "набором". Патенти можуть використовуватися для стимулювання економічного розвитку за такими основними напрямками: патентна інформація полегшує передачу технології і залучення прямих капіталовкладень; патенти заохочують проведення НДДКР; патенти є каталізаторами нових технологій та підприємницьких ініціатив; компанії накопичують патенти і використовують їх для ліцензування, створення компаній і для структур, які приносять доходи від угод.
Враховуючи дані фактори, на кафедрі радіотехнологій велике значення приділяється науковій та винахідницькій діяльності. В даний час ведуться наступні науково-дослідні роботи:
1. Система широкосмугового радіодоступу на базі вітчизняних розробок.
2. Дослідження каналу радіозв'язку в нижній частині терагерцового діапазону при швидкості передачі понад 1 Гбіт / с.
3. Бездротова система передачі даних в НВЧ діапазоні.
4. Статистична оцінка електромагнітної сумісності мереж бездротового зв'язку нового покоління.
Один з пріоритетних напрямків - розробка та дослідження побудови інфокомунікаційних мереж в терагерцевому діапазоні. По даному напрямку на кафедрі формуються провідними викладачами кафедри спільно з дослідниками в галузі інфокомунікацій інтелектуальні активи у вигляді патентів і ноу-хау.

З нагоди святкування 26 квітня Всесвітнього дня Інтелектуальної власності щиро вітаємо всіх новаторів, науковців, винахідників та раціоналізаторів – представників творчої еліти. Завдяки вашим інноваційним розробкам зростає рівень вітчизняного науково-технічного потенціалу. Саме ви наповнюєте наше життя новими прогресивними ідеями.

У цей святковий день бажаю вам добра, благополуччя, віри у правильності обраного вами шляху, яким би складним і тернистим він часом не виявлявся.

Натхнення вам, міцності духу, миру та радості від творчої праці.

З повагою, Колектив кафедри радіотехнологій Державного університету телекомунікацій

Сайко В.Г. 249-25-04

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "172 - Електронні комунікації та радіотехніка" кафедри Мобільних та відеоінформаційних технологій та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.

Кафедра Мобільних та відеоінформаційних технологій

Спеціалізація: Мобільні телекомунікації та системи цифрового телебачення

За даною спеціалізацією здійснюється підготовка фахівців з новітніх технологій мобільного та бездротового зв’язку, цифрового відео і мультимедіа, інтерактивного цифрового телебачення та Інтернет-телебачення, високошвидкісного радіодоступу до Інтернету для операторів стільникового зв’язку, провайдерів Інтернет послуг, телерадіокомпаній, Концерну радіомовлення, радіозв’язку і телебачення, Державного підприємства «Український державний центр радіочастот», Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації.

Спеціалізація: Мобільні телекомунікації та системи цифрового телебачення