Цифрове ефірне телебачення на практиці

10:53, 28-05-2014

Сьогодні споживачам пропонуються різноманітні типи антен для внутрішнього прийому та портативні приймальні антени і прилади, включаючи активні антени для прийому всередині приміщень і приймачі для цифрового наземного телебачення, що використовуються з персональними комп’ютерами. Мінімальні вимоги до напруженості поля для портативного прийому є вищими, ніж для прийому на фіксовані зовнішні антени, що зумовлено у деяких низькою висотою розташування приймальної антени, завадами у вигляді стін і невеликих коефіцієнтом направленості приймальної антени.

Висота приймальної антени є важливим фактором. Зазвичай, фіксовані антени для установки на дахах будинків мають розміщуватись над місцевими пасивними завадами. Кімнатний прийом часто залежить від висоти поверху, його можна покращити шляхом розташування антени високо у кімнаті. Портативні антени можна розмістити в оптимальному місці. Необхідність зміни позиції антени кожного разу при виборі іншого частотного каналу заважає перегляду телепрограм.

Враховуючи такі обставини, на кафедрі радіотехнологій завідувачем кафедри Сайком В.Г. і старшим викладачем Амірхановим Е.Д. був розгорнутий комплекс для тестування цифрового ефірного телебачення у складі цифрового ефірного приймача Strong SRT 8500, двох типів антен (кімнатна антена Eurosky ES-001 з підсилювачем і антена хвильовий канал з підсилювачем) і телевізор Sharp Model 20R-SC. На його базі проведені дослідження і розроблена лабораторна робота під назвою  «Дослідження способів покращення прийому і відпрацювання методики налаштування приймачів цифрового ефірного телебачення».

В ході його проведення студенти навчальних груп КСД-41, 42  з великою зацікавленістю   відпрацьовували такі питання практичного застосування цифрового ефірного телебачення:

- принципи побудови приймачів сигналів цифрового телебачення, які передаються по різноманітним системам доставки. Структурна схема підсистеми демодуляції універсального приймача.

- методика налаштування приймача;

- оцінка впливу типу антенної системи на портативний прийом.

Сайко В.Г. 249-25-04