Технології 5G, AI та хмарних обчислень у галузі телекомунікацій: участь кафедри МВТ у інноваційній демозоні на запрошення компанії Huawei

09:04, 08-10-2021

6 жовтня на запрошення директора Huawei Україна завідуюча кафедрою Мобільних та відеоінформаційних технологій Руденко Наталія Вікторівна разом із НПП кафедри відвідали у Національному спортивному комплексі «Олімпійський» інноваційну пересувну демозону Road Show 2021.

Та ознайомилась з прикладами практичного застосування новітніх технологій, таких як 5G, штучний інтелект та хмарні обчислення, у галузях промисловості та повсякденні кожної людини.

Нові технології дають світу безліч нових можливостей, які вирізняються підвищеною ефективністю і зменшеним впливом на довкілля. Серед них і 5G — п’яте покоління технології мобільного бездротового зв’язку, що прийшло на зміну 4G.

На виставці представлено можливості власноруч керувати робототехнікою на основі штучного інтелекту. Перший із представлених зразків — модель гірничодобувної машини. Прототип демонструє, як працює віддалене управління екскаватором на відстані у тисячі кілометрів завдяки мережі 5G. Нові можливості підключення повністю усувають затримку, прискорюють час відповіді, що забезпечує ефект присутності на об’єкті.

Демозона окремо пропонує розробки, покликані поліпшити повсякдення кожної людини. Для навчання Huawei представила освітній додаток на основі доповненої реальності, завдяки якому користувачі отримують доступ до освітніх матеріалів із будь-якого пристрою. Хмарні технології та 5G забезпечують удосконалене візуальне сприйняття та якість відображуваного вмісту.

Кожна зі сфер зацікавленості користувачів отримала нові можливості, наприклад, голографічний дисплей із тривимірним ефектом Looking Glass Portrait. Цей дисплей наступного покоління відображає цифровий контент під кутом 58 градусів, завдяки чому людське око сприймає вміст тривимірно. Функція доступна до застосування одразу декількома користувачами та не потребує додаткового обладнання, наприклад, спеціальних окулярів.

Під час відвідування демозони Наталія Вікторівна і НПП обмінювалися досвідом з представниками компанії в галузі телекомунікації, хмарних технологій, віртуальної реальності.

Колектив кафедри МВТ вдячний компанії Huawei Україна та особисто директору Ма Ці за запрошення. Знання отриманні при відвідуванні демозони будуть впровадженні в лекційні та практичні заняття студентів кафедри.

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "172 - Електронні комунікації та радіотехніка" кафедри Мобільних та відеоінформаційних технологій та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.