ЗНО з математики на 200 балів!

11:39, 04-02-2018

Зовнішнє незалежне тестування  (ВНО або ЗНО) – основна форма перевірки знань для випускників загальноосвітніх закладів України. Дане екзаменування – це не тільки обов'язкова умова для отримання атестату про закінчення школи, ліцею чи гімназії, але й своєрідна путівка в життя. Саме за підсумками ЗНО учень може стати студентом Вузу, вступити на бюджет, заощадивши батьківські гроші, і отримати престижну професію.

Втім, навіть абітурієнтам-контрактникам розслаблятися не доводиться – на відміну від минулих років, коли сертифікат з мінімальними балами видавався всім школярам, в 2018 році для його отримання доведеться набрати на іспитах мінімальний прохідний бал. Математика відноситься до числа предметів, які учень може здавати за вибором. Безумовно, ця наука вважається однією з найскладніших для здачі, але без сертифіката з математики неможливо подавати документи на всі технічні та комп’ютерні спеціальності, не виключенням є і економічні.

Підготовку варто починати заздалегідь, бажано – вже у вересні. Крім того, учням слід заздалегідь з'ясувати, що входить в програму іспиту, яка структура білетів і за яким принципом комісія буде виставляти бали за роботу. Давайте розберемося в цих питаннях, щоб полегшити вам процес підготовки до ЗНО з математики в 2018 році!

Дата та регламент ЗНО-2018 з математики

Даний іспит відбудеться 22 травня 2018 року. Робота пишеться протягом 180 хвилин. Екзаменування з математики не припускає використання додаткових предметів або матеріалів довідкового характеру. Крім того, заборонено користуватися лінійкою, олівцем і калькулятором.

Програма ЗНО з математики

Програма тестування конкретизує той набір знань і умінь, які учень повинен отримати за час навчання в середній школі. Результати ЗНО вплинуть на підсумкове ранжування учнів, які бажають вступити у вищі навчальні заклади України. У числі основних розділів і визначень, винесених на екзаменаційну перевірку, можна відзначити наступні:

• поняття дійсних чисел і числових множин;
  • розділ, що висвітлює роботу з пропорціями і відсотками;
  • раціональні, ірраціональні, степеневі, логарифмічні, тригонометричні вирази, а також підходи до їх перетворень;
  • рівняння і нерівності лінійного, квадратичного, раціонального, ірраціонального, показового, логарифмічного, тригонометричного виду у вирішенні завдань, а також особливості перетворення такого роду рівнянь і нерівностей;
  • поняття та характеристики числових послідовностей;
  • особливості функцій лінійного, квадратичного, статечного, показового, логарифмічного і тригонометричного виду і їх властивості;
  • похідні функції та особливості їх диференціювання;
  • побудова графічного зображення функцій;
  • первісна функцій, поняття і визначення інтеграла, його практичне використання при обчисленні площ фігур;
  • перестановки, комбінації, розміщення, правила комбінаторики, ймовірності і вибірки;
  • найпростіші геометричні фігури та їх особливості;
  • поняття «геометричні величини та особливості їх вимірювання;
  • побудова системи координат і векторів на площі;
  • підходи до геометричних перетворень;
  • прямі і площини, розташовані в просторі;
  • особливості многогранників, тіл і поверхонь обертання;
  • координати і вектори в просторі.

Щоб впоратися з ЗНО, вам доведеться повторити матеріали з 5 по 11 клас.

Структура білета з математики

Випускникам потрібно вирішити 33 завдання різної складності:

• у завданнях під номерами 1-20 досить вибрати вірну відповідь з п'яти запропонованих варіантів. Це завдання оцінюється в 1 бал;
  • у завданнях з номерами 21-24 слід встановити відповідності між двома стовпцями, створивши «логічні пари». Максимум балів за такі завдання дорівнює 4 балам;
  • завдання з номерами 25-30 припускають, що запише учень коротку відповідь. За кожне з них можна отримати до 2 балів;
  • завдання під номерами 31-33 мають відкриту форму і вимагають написання розгорнутої відповіді. За завдання №31-32 можна отримати до 4 балів, а за №33 – до 6 балів.

Завдання з розгорнутою відповіддю принесуть учневі максимум балів тільки в тому випадку, якщо він не просто дав вірну відповідь, але і продемонстрував здатність вирішувати завдання з курсу алгебри і початку аналізу і геометрії. Враховуйте вимоги, які комісія висуває до таких завдань:

• учень повинен дати математичне грамотне і повне рішення;
  • дозволено використовувати різні методи рішення, однак враховуватися буде тільки одне з них – немає сенсу вирішувати завдання всіма можливими методами;
  • у процесі можна використовувати математичні факти і твердження, які містяться в підручниках чи посібниках, рекомендованих міністерством освіти і науки України.

На іспиті з математики вам належить вирішити 33 завдання за 180 хвилин. Кожна помилка, описка, невірне перетворення або відсутність одного з етапів вирішення веде до втрати балів. Якщо учень просто написав відповідь (навіть вірну), але не показав, яким чином вона була отримана, завдання оцінюється в 0 балів.

Нагадуємо, що кафедра вищої математики Державного університету телекомунікацій відкрила консультативний центр для підготовки до ЗНО з математики.

В даному центі наші викладачі нададуть Вам кваліфіковану консультацію для підготовки до ЗНО з математики БЕЗКОШТОВНО!

Працює даний центр щочетверга з 1515 до 1650.

Наша адреса: м. Київ, вул. Солом’янська 7, 5-й поверх, ауд. 517.

За додатковою інформацією звертайтеся за телефонами: (044) 249-25-03, моб. тел. 097-911-08-54

Кафедра вищої математики
Державного університету телекомунікацій
бажає вам успіхів у складанні ЗНО з математики!