Робота гуртка кафедри вищої математики

14:14, 24-03-2021

На кафедрі Вищої математики продовжує роботу науковий гурток. Тематика гуртка «Лінійна оптимізація: задачі, моделі, методи, технології». Гурток проводить доцент кафедри вищої математики, кандидат технічних наук: ШЕВЧЕНКО ГАЛИНА ВОЛОДИМИРІВНА.

18 березня 2021 було проведено заняття. В ході роботи була розглянута тема 1: «Задачі лінійного програмування. Сутність звичайної (однокритеріальної) оптимізації. Економічна та математична постановка оптимізаційних задач. Види оптимізаційних моделей. Приклади задач лінійного програмування. Симплексний метод розв’зування задач лінійного програмування. Графічний метод розв’язання ЗЛП».

Студенти ДУТ, що приймають участь у роботі гуртка із зацікавленістю прийняли участь у обговоренні проблематики заняття та підготували розгорнуті доповіді, які викликали жваву дискусію.

Запрошуємо всіх бажаючих студентів ДУТ прийняти участь у роботі гуртка та підвищити свій рівень знань з питань лінійної оптимізації.

Теми засідання гуртка «Лінійна оптимізація: задачі, моделі, методи, технології»

Теми

Назва теми

1

Задачі лінійного програмування. Сутність звичайної (однокритеріальної) оптимізації. Економічна та математична постановка оптимізаційних задач. Види оптимізаційних моделей. Приклади задач лінійного програмування. Симплексний метод розв’зування задач лінійного програмування. Графічний метод розв’язання ЗЛП.

2

Побудова та аналіз економетричної моделі з двома змінними. Сутність методу найменших квадратів. Коефіцієнти кореляції та детермінації. Оцінка адекватності регресійної моделі. Коефіцієнт детермінації.

3

Моделі множинної регресії. Застосування нелінійних функцій. Аналіз якості емпіричного рівняння множинної лінійної регресії. Оцінка параметрів множинної моделі та перевірка її на адекватність. Прогнозування на основі множинної лінійної регресійної моделі.

4

Статистичний аналіз інформації для оцінки ступеня ризику. Кількісні показники ступеня ризику в абсолютному та відносному вираженні. Метод головних компонент та кореляційні моделі.