На кафедрі Систем інформаційного та кібернетичного захисту розглянута інформація щодо використання певних програмних продуктів

11:08, 27-10-2017

Голова компанії "Лабораторія Касперського" Є. Касперський визнав, що його антивірус автоматично зібрав секретні дані з комп'ютерів державних відомств США.

Про це повідомляє агентство Associated Press. Агентство вказує, що антивірус відправив секретні дані на сервери в Москві.

«Лабораторія Касперського» була однією з найбільших компаній (400 мільйонів користувачів) в області кібербезпеки з державними контрактами по всьому світу, включаючи США.

Нещодавно з'явилися звинувачення в зв'язках компанії з російським урядом.

У липні в Bloomberg йдеться, що внутрішні електронні листи показали, що «Лабораторія Касперського» тісно співпрацює з російською ФСБ.

Комітет США з науки, космосу і технології 27 вересня провів слухання з приводу ризиків, які продукти Лабораторії Касперського можуть представляти для США.

«Справа проти«Лабораторії Касперського» є приголомшуючей», - йдеться в заяві сенатора Жанни Шахін, демократа з Нью-Гемпшира. «Сильні зв'язку між«Лабораторією Касперського»і Кремлем тривожні і добре документовані».

У вересні Сенат прийняв законопроект про заборону програмного забезпечення на всіх федеральних комп'ютерах в рамках річного оборонного бюджету. 13 вересня Департамент внутрішньої безпеки наказав всім федеральним агентствам видалити програмне забезпечення Касперського зі своїх комп'ютерних систем.

Магазини наслідували цей приклад і видалили програмне забезпечення Kaspersky зі своїх стелажів.

10 жовтня The New York Times повідомила, що ізраїльські спецслужби виявили в комп'ютерах «Лабораторії Касперського» засоби для злому, які до того могли бути тільки у Агентства національної безпеки США (АНБ, NSA). Ізраїль поділився цією інформацією з США. Агентство провело розслідування і підтвердило, що ці засоби злому є в розпорядженні у російського уряду, після чого американська влада оголосила, що відмовляється використовувати продукти Касперського в усіх державних системах країни. Крім того, влада попередила всіх громадян США, що використання цих продуктів може бути небезпечним.

12 жовтня The Wall Street Journal повідомила з посиланням на джерела, що російський уряд використовувало антивірусне ПЗ «Лабораторії Касперського» «для таємного сканування комп'ютерів по всьому світу».

Програмне забезпечення стало передової пошуковою системою для крадіжки даних російськими хакерами, повідомляє Times.

Дана інформація розглянута викладачами кафедри Систем інформаційного та кібернетичного захисту з метою використання у навчальному процесі.

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "125 Кібербезпека" кафедри Систем інформаційного та кібернетичного захисту та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.